Basın Bültenleri

Muratbey Gıda ile Uşak Sportif Anlaşma Yeniledi..
Türkiye Basketbol Ligi temsilcisi Uşak Sportif, 2015 – 2016 sezonu için Muratbey Gıda ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Uşak Valiliği Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Vali Ahmet Okur, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Muratbey Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Murat Erol, Uşak Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Arif Akçakaya ve Uşak Sportif Yönetim Kurulu Üyelerinden; Ahmet Ali DİNÇ, Osman TEKBAŞ, Engin ÇİFTÇİ katılımıyla gerçekleşmiştir. İmza töreninde konuşan Vali Ahmet Okur, Uşak Sportif’in geçtiğimiz yıllarda gösterdiği başarılıları yeni sezonda da göstereceğine inandığını belirterek “Mahalli idarelerin yanı sıra özel şirketlerinde sponsorluk konusunda destek olmaları takımlarımıza güç vermektedir. Muratbey Gıda’ya da basketbol takımına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Basketbol takımımızın Muratbey ismi altında önemli başarılara imza atmasını temenni ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından sponsorluk anlaşması Muratbey Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Murat Erol ve Uşak Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Arif Akçakaya tarafından imzalandı. Yeni sezonumuzda hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.
Muratbey, Uşak Sportif’in ana sponsoru oldu
Türkiye’nin sayılı gıda firmaları arasında yer alan Muratbey Gıda, Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Uşak Sportif’in ana sponsoru oldu. Uşak Sportif, sponsorluk sürecinde sezon sonuna kadar ”Muratbey Uşak Sportif” olarak anılacak. Muratbey, geçen sezon birinci lige çıkan ve ilk senesinde Play-off’lara kalarak EuroChallenge Cup’ta oynama hakkını kazanan Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Uşak Sportif’le sponsorluk anlaşması imzaladı. İmza törenine Uşak Valisi Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Muratbey Uşak Sportif Kulüp Başkanı Arif Akçakaya ve Muratbey Fabrika Müdürü Hakan Akkoyun katıldı. Uşak Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Seddar Yavuz, Uşak Sportif’in Türkiye Basketbol Ligi ve FIBA EuroChallenge Kupası’nda kenti en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, sponsorluk anlaşmasının hayırlı olmasını diledi. Yavuz, Muratbey’e desteğinden dolayı teşekkür etti. Uşak Sportif Kulübü Başkanı Arif Akçakaya ise firmanın, takımın ana sponsoru olduğunu bildirerek, "Bundan böyle takımımız sahaya Muratbey Uşak Sportif olarak çıkacak. Ümit ediyorum ki sezon sonunda anlaşmayı yenileyebiliriz" diye konuştu. Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, başarılı bir ekibe sponsor olduklarını belirterek, “Birçok sosyal ve spor faaliyetlerine de katkı veriyoruz. Bir alt ligde de Uşak Sportif’e sponsor olmuştuk. Dilerim yine uğurlu geliriz ve şampiyonluklar yaşarız. Yönetimimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Desteğimiz artarak devam edecek” diye konuştu. Tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alan Muratbey, yarım yüzyıla yakın geçmişe sahip. Muratbey, inovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olarak tanınıyor. 30 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisleri, 300 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile her gün Türkiye çapında 15 bin satış noktasına ulaşan Muratbey, daha fazla sayıdaki insanın sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler yemesini sağlıyor.
Muratbey’den “Karnem ve Ben” fotoğraf yarışması
Çocuklara peyniri farklı şekil ve lezzette sunan Muratbey, yarıyıl tatilinde de onları unutmadı. Muratbey, çocuklar için “Karnem ve Ben” adlı bir fotoğraf yarışması düzenledi. Katılımın facebook üzerinden yapılacağı yarışma, 9 Şubat’ta sona erecek. Muratbey, yarıyıl tatiline çıkan çocuklar için lezzet dolusu hediyelerle eğlenceli bir fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmaya katılmak için çocukların karneleri ve “Karnem ve Ben” yazdıkları bir kâğıtla çektirdikleri fotoğrafları Facebook.com/MuratbeyPeynir adresine göndermeleri yeterli. 23 Ocak’ta başlayan yarışma, 9 Şubat günü sona erecek. Yarışma sonucu 13 Şubat günü yine Muratbey’in facebook sayfasında açıklanacak. Şu anda yaklaşık 250 çeşit doğal, katkısız ve sağlıklı peynir üreten Muratbey’in parmak peyniri, burgu ve sürmeli peynirleri özellikle çocuklar tarafından çok seviliyor. Muratbey, sosyal medya üzerinden düzenlediği yarışmalarla da çocukların her zaman yanında yer alıyor.
Bebekler, peynirde “Sürmeli” dedi, kemikleri güçlendi
Güçlü kemik ve diş gelişiminde peynirin büyük önem taşıdığına işaret eden Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, tuz oranı düşük sürülebilir, kalsiyum ve proteinden zengin Muratbey’in “Sürmeli” peynirinin bebeklere 9. aydan itibaren rahatlıkla yedirilebileceğini belirtti.
Burgu ve Sürmeli Avrupa yolunda
Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız" dedi.
MURATBEY, EN LEZİZ ‘PEYNİRLİ TARİFLERİ’ ÖDÜLLENDİRİYOR!
İnovatif peynir üreticisi Muratbey, en lezzetli peynirli yemek tariflerini ortaya çıkarmak için, her ay düzenli olarak internet sayfasını ödüllü tariflere açıyor. Her ay en beğenilen tarif, gönderenin ismiyle sitede yayınlanıyor ve ayın tarifinin sahibine çeşitli hediyeler sunuluyor. Her türlü yemeğin, hamur işinin ve pastanın içinde peyniri, leziz tatların en önemli unsuru haline getiren tariflerle Muratbey, hanımlar için yemek tarifinde de bir devrimin ateşleyicisi oldu. 59 yıldır, sağlık ve saflıktan vazgeçmeden milyonlarca sofraya peynir keyfini taşıyan Muratbey, tüm hanımları , Muratbey’in zengin çeşitleri ile farklı ve keyifli yemekler keşfetmeye davet ediyor… Peyniri, farklı tatlar ve şekillerde sunarak, dünya çapında bir yeniliğe imza atan Muratbey, bu lezzeti yaygınlaştırmak için yemeklerinde peynir kullanan hanımlara www.muratbey.com.tr adlı sitesini açarak çeşitli ödüller sunuyor. Tariflerini Muratbey ile paylaşan hanımlar, öncelikle “Günün Tarifi” başlığı altında kendi isimleriyle yer alıyor. Daha sonra gelen tarifler içerisinden Ayın Tarifi seçilerek sitede yayınlanıyor. Ayın ödüllü tarifinin sahibine ise bolca peynir ve çeşitli hediyeler ulaştırılıyor. Tarifini Muratbey’e ulaştırmak isteyen hanımların internet sitesindeki formu doldurması yeterli oluyor. Peynir, her yiyeceğe yakışır! Peynirin kahvaltılık bir ürün olmadığı düşüncesinden yola çıkarak Naturena serisi ile peyniri gün boyu tüketilebilecek atıştırmalık bir ürün olarak sunan Muratbey, her türlü yemek tarifinde de peynirin yer alabileceği iddiasını taşıyor. Naturena ‘nın lezzet sırları pratik formlarıyla hanımlara sonsuz sunuş seçenekleri ve farklı lezzetler yaratma kolaylığı getiriyor. Naturena serisi peynirler , peynir severlere yaratıcılıkları ile sofraları şenlendirecek üstelik tamamen doğal lezzetler sunuyor. Sütün gerçek tadı ve kokusu ile mucizevi besin değerlerini koruyor Peynir konusunda uzmanlaşmış bir marka olan Muratbey, özellikle taze kaşar peyniri pazarında Türkiye’nin lider markası. Bir yıl önce piyasaya sunduğu Naturena serisi ile peyniri kahvaltı sofralarından öteye taşıyıp, atıştırmalık bir ürün haline de getiren Muratbey, inovatif peynir tanımını da yine Naturena ile literatüre kazandırdı. Hayvanların, Anadolu'nun temiz dağ havası ve binbir çeşit otuyla yoğunlaştırdığı, doğal aromasıyla zenginleştirdiği süt, Muratbey tesislerinde hiçbir katkı maddesi ilave edilmeden özel dinlenme odalarında dinlendiriliyor. Havadan herhangi bir bulaşmayı önlemek adına ortam havası tüm fabrikayı dolaşan havalandırma kanallarıyla saatte 8 kere tamamen yenileniyor. Yenilenen hava, ayrıca hastanelerde kullanılan 'ultraviyole dezenfeksiyon' lambalarından geçirilerek her türlü dış etken önceden önleniyor. Bu sistem ilk defa Muratbey tesislerinde uygulamaya konuldu ve sektördeki diğer firmalara da örnek olundu. Gerçek tat ve kokusu muhafaza edilen süt, Muratbey ürünlerindeki lezzetin esas sırrı. Peynirin hammaddesi olan sütün mucizevi besin değerleri muhafaza ediliyor.
Azerbaycanlılar da peynirde ‘Burgu’yu tercih ediyor
Sektörünün yenilikçi markası Muratbey’in ürünlerini, Azerbaycanlılar çok beğendi. Azerbaycan’da en çok tüketilen yabancı markalar içinde ilk sıralarda bulunan Muratbey’in ürünlerinden en fazla Burgu Peynir’ini seven Azerbaycanlılar, Naturena Ürün Grubu’nu da çok tüketiyor.
Çinliler “Muratbey Lezzetleri”ni beğendi!
Dünya pazarlarına sunduğu peynir çeşitleri ile ülkemiz adına önemli başarılara imza atan Muratbey, yurtdışı tanıtımlarını sürdürüyor.
EN LEZZETLİ PEYNİRİN MARKASI; MURATBEY
EN LEZZETLİ PEYNİRİN MARKASI; MURATBEY Peynirde lider marka olma yolunda en lezzetli peynirleri üreten MURATBEY, tüketici araştırmaları ile yönlendirdiği yeni ürün çalışmalarında peynirimizin geleneksel lezzetlerini korumakta ve sunmaktadır. Özellikle 2010 yılında lansmanını yapacağı sürpriz ürünlerle de Türkiye 'de ilk olacaktır. Türkiye'nin en lezzetli peynirlerini üreten tesislerinde, peynirle ilgili tüketicinin beklentilerinin de ötesinde çeşitler ve ambalaj yenilikleri sunarak aroması ve eşsiz lezzetiyle, sağlıklı, kaliteli ürünler geliştiriyoruz. Peynir kategorisinde süt ürünleri firmaları ağırlıktadır. Fakat sanayi ürünlerine dönüşme aşamasında tüketicinin lezzet beklentisi ve damak zevki unutulmuştur. Muratbey'de ise geleneksel lezzette peynirler modern teknolojiyle buluşurken,yerel özellikler de korunmuş,büyük işletme peynirciliğinin tekdüzelik riskinden kaçınılmıştır. Yani Muratbey, diğer büyük süt ürünleri firmalarından farklı olarak modern teknoloji ile kaliteli ürünler üretirken tüketicinin lezzet beklentisini unutmamış "Lezzet diye bir şey var !" iddiasını alanında kanıtlamıştır. Soframızın geleneksel lezzeti olan peynirin bildiğimiz, özlediğimiz o eşsiz tadı, Muratbey'le yeniden hayat bulmaktadır. Modern hijyenik koşullarda üretilen Muratbey, insanımıza peynirin unutulmaya yüz tutan gerçek lezzetini sunmaktadır
İNOVATİF PEYNİR ÜRETİCİSİ MURATBEY İNOVASYON ÖDÜLLLERİ’NDE İLK 10’DA
Muratbey, ‘Naturena’ ile İSO İnovasyon Ödülleri’nde ilk 10’a kalan tek gıda firması oldu… Muratbey Peynirleri, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile aday olduğu İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde ilk 10’a kalan finalistlerden biri oldu. İSO inovasyon ödüllerinde bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan 10 firmadan biri olan marka, ayrıca finalistler içindeki tek gıda firması olarak yer alıyor. Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile hayata geçirdikleri inovatif ürünlerle ve kurumda oluşturdukları inovasyonu destekleyen süreçleri ve yönetim tarzlarıyla İSO İnovasyon Ödülleri’ne aday olduklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “İlk 10’a kalmak bizim için çok gurur verici bir gelişme. Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünlerle ticari avantajları artırmak için inovatif ürünler çok önemli. Biz de bir sosyal sorumluluk çalışması olarak da gördüğümüz, çocuklara peyniri sevdirmek ve herkesin daha çok keyifle peynir yemesini sağlamak üzere ürettiğimiz ilk ve tek olan parmak peynirimiz gibi yenilikçi ürünlerimiz ve sürdürülebilir yenilikçiliği destekleyen sistemlerimiz ile ilk 10’daki tek gıda firması olmaktan mutluyuz.” dedi. Peynir devrimi sloganıyla Naturena serisini ortaya çıkaran Muratbey, İSO İnovasyon ödüllerinde bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan 10 firmadan biri oldu. Naturena projesiyle başvurdukları ödül hakkında konuşan Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Bu ödül, sürdürülebilir başarı için yenilikçi performans gösteren, yenilikçiliğe dönük süreçleri, özümsenmiş ve içselleştirilmiş bir yapı içinde ortaya çıkan firmalara veriliyor. Ayrıca, katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir ‘İş Yapış Tarzı’nı geliştirerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarılara imza atmış firmalar bu ödüle layık görülüyor. Bu ödüle başvurabilmiş ve ayrıca finale kalmış saygın firmalar içinde olmak ve bunun da ötesinde finale kalabilen tek gıda firması olmak, hepimiz için gurur vericidir. Bu başarı, tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın ortak emeğidir “ diye konuştu. İlk 10’daki tek gıda firması Muratbey Yeni bir peynir segmenti yaratan Naturena serisi, Naturena markalı parmak peyniri, bu ürünlerin üretildiği patenti kendine ait makinaları gibi yenilikçi başarıları ve bu başarıları getiren iş yapış tarzı ile İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her iki yılda bir düzenlediği etkinlikte ilk 10’a kalan tek gıda markası olan Muratbey, 14 Aralık’ta gerçekleşecek ödül töreninde de iyi bir derece elde etmeyi bekliyor.Bu yıl ikincisi düzenlenen ve iki yılda bir verilen İSO İnovasyon Ödülleri ile inovasyona dönük süreçleri benimseyerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneklerinin ödüllendirilmesi, bu tür yaklaşımların yaygınlaştırılması yoluyla Türk sanayisinin inovasyon yetkinliğinin artırılması, bu bağlamda inovasyonun ticari getiri avantajı olarak öne çıkartılması amaçlanıyor. Gelinen noktada, firmaların başvurularına yönelik olarak, bağımsız değerlendiriciler tarafından oluşturulan "Değerlendirme Raporları", İSO İnovasyon Ödülleri Yürütme Kurulu (İÖYK) tarafından incelenerek başvuruda bulunan firmalar arasından finalist firmalar belirlendi. 8 dalda ödül verilecek İSO İnovasyon Ödül Töreni için başvurusu kabul edilen inovatif ürünler içinde en iyileri, değerlendirmelerin ardından 14 Aralık’ta düzenlenecek törenle ödüllendirilecek. İSO İnovasyon Ödülleri sahiplerini, İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi Programı kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde 14 Aralık 2011 Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Ödül töreninde finale kalanlara İSO İnovasyon Büyük Ödülü, Jüri Özel Ödülü’nün yanı sıra kategori ödülleri kapsamında Liderlik, Stratejik Planlama, Bilgi, İnsan Kaynakları, Süreç Yönetimi, İş Sonuçları dallarında ödül verilecek. 35 başvuru arasından finale kalan 10 firma alfabetik olarak şöyle: • Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. Tic. A.Ş. • Eczacıbaşı-Esan Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş. • E-Kart Elektronik Kart Sistemleri A.Ş. • Elektral Elektromekanik San. Tic. A.Ş. • Muratbey Gıda ve Süt Ürün. Paz.San.Tic.Ltd.Şti. • Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. Tic. A.Ş. • Sarbak Metal San. Tic. A.Ş. • Turkcell Teknoloji Araştırma Geliştirme A.Ş. • Vitra Karo San. Tic. A.Ş. • Vodafone Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Muratbey Hakkında Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler , İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine , ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutuluyor Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkilerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250 ‘ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz işlere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. AR-GE ‘ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey , dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD , S.Arabistan, Irak , Bahreyn , Kuveyt , Katar , K.K.T.C. , Mısır ,Türkmenistan , Azerbeycan gibi bir çok ülkeye ihracat da yapan Muratbey , pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor
Kalsiyum kaynağı peynir Ramazan sofralarının vazgeçilmezi oldu satışlar hareketlendi
Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Ramazan sofralarının değişmez ürünleri arasında yerini alan kalsiyum zengini peynirin satışlarının Ramazan’da canlandığını söyledi. Muratbey Peynirleri Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu da özellikle kemik sağlığı için önemli olan peynirin normal zamanda olduğu gibi Ramazan sofralarından da eksik edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.
HEM LIGHT HEM LEZZETLİ
Olmaz demeyin, eğer Muratbey peyniri ise mutlaka deneyin. Modern hijyenik koşullarda üretilen Muratbey, insanımıza peynirimizin unutulmaya yüz tutan gerçek lezzetini sunmaktadır. En lezzetli peynir markası olarak bilinen Muratbey, light peynir kategorisinde de bu iddiasını gerçekleştirdi. Türkiye'nin en lezzetli light peyniri ve light taze kaşarı Muratbey'in yenilenen, güzelleşen ambalajları ile raflarda... Gerçek tat ve kokusu muhafaza edilen süt Muratbey ürünlerindeki lezzetin esas sırrıdır. Peynirin ham maddesi olan sütün mucizevi brsin değerlerini muhafaza ederek, hep aynı kaliteyi sunmanın ilk ve en önemli şartı Muratbey'de sağlanmıştır.
Tenis tutkunları “Muratbey” lezzetinde buluştu
Türk tenisinin en büyük turnuvalarından TED American Express İstanbul Challenger Cup’ta katılımcılara birbirinden lezzetli peynirlerini ikram eden Muratbey, Turnuva’da adeta lezzet, eğlence ve sağlık üçgeni yarattı.
Muratbey “Burgu” ile başınız dönecek
Muratbey, yenilikçi ürünleri ile peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çevirdi. Muratbey’in yeni ürünü Burgu Peynir, keyifli tüketimi ve sıra dışı tasarımı ile sofralarda yerini aldı. Muratbey Burgu, Türkiye’de ve dünyada bir ilk. Lezzeti ve doğallığı ile sofralarda bir adım öne geçen Muratbey bu kez de “Burgu Peyniri” ile tüketicilerinin başını döndürmeyi amaçlıyor. Muratbey’in burgu formundaki yepyeni lezzeti Muratbey Burgu, Türkiye’de ve dünyada bir ilk. Dünya üzerinde benzeri olmayan tasarımı ve lezzeti ile günün her saati tüketilecek keyifli bir atıştırmalık olarak sofralarda yer almaya başladı bile. Muratbey, tüketici araştırmaları ile yönlendirdiği yeni ürün çalışmalarında peynirde lezzetin tarifini baştan tanımlıyor. Muratbey Burgu, doğallığı ile damak tadına düşkün yetişkinlerin, besleyici değeri ve eğlenceli formu ile çocukların neşeyle tüketecekleri özel bir ürün. Sağlıklı atıştırmalık Süt ürünleri arasında besin değeri en yüksek olan peynir, aynı zamanda bol miktarda protein, mineral ve vitamin içeriyor. Çocukların sağlıklı gelişimi için önemli bir besin olan peynir, yetişkinlerin de günlük kalsiyum ve fosfor ihtiyacını karşılıyor. Muratbey Burgu Peyniri ise keyifli tüketimi ile günün her saatinde sağlıklı ve lezzetli beslenmek isteyenler için ideal. Okulda, işte, akşam arkadaşlarınızla film izlerken atıştırabileceğiniz Burgu Peyniri ile sağlıklı ve keyifli beslenmenin tadını çıkarabilirsiniz.
Muratbey yurtdışı markalaşma yatırımlarına ivme kazandıracak
Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı Turquality Destek Programı’na Muratbey de dahil oldu. Muratbey, dört aylık bir çalışmanın ardından geçtiğimiz günlerde protokol anlaşmasını imzaladı.
MURATBEY, KİMSESİZ ÇOCUKLARA BEDENSEL GELİŞİMLERİ İÇİN 1 TON PEYNİR BAĞIŞLADI
İnovatif peynir üreticisi Muratbey, çocuklara peyniri sevdirmek için ürettiği Naturena markalı peynirleriyle ailelerin yardımına koşarken, kimsesiz çocukları da unutmadı. Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’ndaki 0-12 yaş arası çocuklara Muratbey ve Naturena’nın çeşitli ürünlerinden oluşan 1 tonluk bağışta bulunan Muratbey, kimsesiz çocukların da bedensel ve zihinsel gelişimine 1 yıl süreyle katkıda bulunacak. 1 tonluk bağışı kuruma ulaştıran Muratbey Pazarlama ve İletişim Danışmanı Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu, “Yardımımızı çok doğru bir yere yapmış olmaktan mutluyuz. 361 kimsesiz çocuğa yuva olan Şey Zayed Çocuk Yuvası, hayır işlemek isteyen herkes için doğru bir tercih. Muratbey olarak çocukların sağlığını korumaya yönelik her türlü organizasyonun içinde olmaya devam edeceğiz. Gücü yeten herkesi de kimsesiz çocuklara yardım etmeye davet ediyoruz” dedi. Kurulduğu günden beri özellikle çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerine imza atan Muratbey, çocukların bedensel gelişiminde önemli bir yeri olan peynir tüketimi için bu kez kimsesiz çocuklara yardım etti. Bahçelievler Şeyh Zayed 0-12 Yaş Çocuk Yuvası’na bir tonluk peynir bağışında bulunan Muratbey, Naturena markası da dahil olmak üzere ürün yelpazesindeki tüm peynir çeşitlerini çocuklara her ay düzenli olarak sunacak. Muratbey, bu bağışıyla yuvanın yıllık peynir ihtiyacının dörtte birini karşılayacak. Muratbey Pazarlama ve İletişim Danışmanı Gülnur Uluğ Elbistanoğlu, Şeyh Zayed 0-12 Yaş Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek Yuva Müdürü Emel Alanyalıoğlu’na bir tonluk peynir bağışını ulaştırdı. Emel Alanyalıoğlu, bu bağışla birlikte bir yıllık peynir ihtiyaçlarının dörtte birinin karşılandığını söyledi. Yuvalarında çocukların sağlıklarına a’dan z’ye her konuda dikkat ettiklerini dile getiren Alanyalıoğlu özellikle gıda konusunda çok daha titiz olduklarını ifade etti. Yapılan yardımın kendileri için çok anlamlı olduğunu ve çok mutlu olduklarını söyleyen Alanyalıoğlu, yapılan bağış için teşekkür etti. Gülnur Uluğ Elbistanoğlu ise, yapılan bir tonluk peynir bağışının 12 aya bölünerek her ay düzenli olarak yuvaya gönderileceğini açıkladı. Çocuklara yönelik yardımların kendilerine büyük bir haz verdiğini ve bu tür yardımlara hız kesmeden devam edeceklerini kaydetti. Elbistanlıoğlu, yardımı çok doğru bir yere yapmış olmaktan mutlu olduklarını belirterek, “361 kimsesiz çocuğa yuva olan Şeyh Zayed Çocuk Yuvası, hayır işlemek isteyen herkes için doğru bir tercih. Yardımlar kesinlikle amacına ulaşıyor. Muratbey olarak çocukların sağlığını korumaya yönelik her türlü organizasyonun içinde olmaya devam edeceğiz. Gücü yeten herkesi de kimsesiz çocuklara yardım elini uzatmaya davet ediyoruz” diye konuştu. Muratbey Hakkında Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine, ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutuluyor Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkilerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250 ‘ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz işlere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. Ar-Ge ‘ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan, Azerbaycan gibi birçok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
Muratbey, İSO 2013 İnovasyon Ödülleri’ne aday oldu
İSO 2011 İnovasyon Ödülleri’nde finale kalan tek gıda firması olarak “İş Sonuçları” kategorisinde ödül alan Muratbey Peynirleri, bu yıl da Burgu ve Sürmeli peynir gibi inovatif çalışmalarıyla üçüncüsü gerçekleştirilecek İSO 2013 İnovasyon Ödülleri’ne aday oldu.
MURATBEY'DEN YÖRESEL LEZZETLER
Türkiye'nin peynirleri, Türkiye'nin lezzeti.# Şu an Türkiye'nin, Anadolu'nun hangi şehrinden, hangi köşesinden geçiyorsunuz kim bilir! Ama unutmayın ki, kahvaltı sofralarınızı lezzetlendiren, özlediğiniz damak tadını sofralarınıza getiren Muratbey peynirleri işte bu eşsiz diyarlardan size ulaşıyor... Çünkü Muratbey Türkiye'nin zenginlikleriyle mayalanıyor. Anadolunun eşsiz panoramasından , tertemiz dağ havasından ve binbir çeşit otuyla yoğunlaşan bu meralardan süzülen sütle mayalanıyor. hiçbir katkı maddesi ilave edilmeksizin sofralarınıza ulaşıyor. Çünkü Muratbey, yarım asra yaklaşan tecrübesiyle, her peynirin kendine özgü bir merası ve bir yeşili olduğunu biliyor! Tüm üretimini Türkiye'nin dört bir yanını kuşatan o eşsiz meraların kendine özgü lezzetini koruyarak gerçekleştiriyor. Muratbey, her meranın kendi has bir yeşili, yağmuru ve gökyüzü vardır inancıyla, damak zevkinize özel yöresel peynirler üretiyor. Çerkez peyniri, dil peyniri, Tel peyniri, Vanotlu peynir, Antep peyniri, Örgü peyniri, Lor peyniri, Urfa Peyniri, Tulum peyniri ve diğer tüm lezzetlerini sofralarınıza taşımanın mutluluğunu yaşıyor. Tüm yolculuklarınızın, "damağınızda unutulmaz tatlar" bırakması dileğiyle İyi yolculuklar...
Muratbey, okullarda doğru beslenmeyi anlatacak
Muratbey Gıda, İstanbul'dan başlayarak 81 ildeki okullarda beslenmenin kemik sağlığındaki önemini anlatacak. Projeyle bir yılda 10 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.
Muratbey, Peynir Festivali’ne Burgu Peyniri ile damga vurdu
Peynir Festivali'nin dördüncü ayağı Trabzon Forum AVM'de gerçekleştirildi. Etkinliğe lezzetli ürünleri ile dahil olan Muratbey, Guinness’e aday olan yeni Burgu Peynir’i ile katılımcılara lezzet ve keyif dolu anlar yaşattı.
GRAMDA HAFİF LEZZETTE AĞIR NATURENA KREM PEYNİRİ
ŞİFALI, DOĞAL OTLAR VE BAHARATLARLA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ NATURENA KREM PEYNİRİN, GRAMDA HAFİF LEZZETTE AĞIR, PRATİK 100 GRAM AMBALAJI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI Yaklaşık yarım asırdır sürdürdüğü lezzet yolculuğunda, ‘doğadan sofralara, sofralardan hayata katılan Muratbey, şifalı ve doğal otlarla krem peyniri buluşturduğu Naturena Krem’i farklı baharatlarla zenginleştirerek günün her öğününe ortak oluyor. Türkiye ve dünyada bir ilke imza atarak MİSTO, FESİTO, SUPREMO adlı 3 farklı krem peynir çeşidini piyasaya sunan Muratbey, peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden çıkarıp her öğünün yıldızı ilan ediyor Ara öğünler ve atıştırmalıklarınız için pratik çözüm Günün ilk durağında kızarmış ekmeğin üzerine kurulan Naturena Krem, öğle yemeğinde sandviçin arasına saklanıyor. Akşam saatlerinde çay ve kraker ikilisiyle bir olup lezzet üçgeni yaratan Naturena Krem, akşam yemeklerinde ise farklı baharatların karışımından oluşan, baharatlı ve otlu çeşitleriyle ‘Peynir Devrimi’ne ortak oluyor. Daha önce 350 gramlık ambalajıyla piyasa çıkan ve tüketicilerin memnuniyetiyle karşılaşan Naturena Krem Peynir’in, yükte hafif lezzette ağır, pratik hali 100 gramlık ambalajı da raflardaki yerini alarak, ara öğünlerde ve atıştırmalıklarda peynir severlerin ilk tercihi olacak. Naturena Krem’ler ayrıca, özel davetlerin lezzeti olan kanepelerde de sunduğu rengarenk lezzetlerle çocuklar, gençler ve yetişkinler olarak toplumun her kesimine hitap ediyor. Gerçek bir inovasyon örneği sunarak baharatlı, çörek otlu MİSTO, otlu FESİTO, otlu ve baharatlı SUPREMO olmak üzere 3 farklı çeşitte rengarenk Naturena Krem’ler yaratan firma, peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden kurtaracak.Türk Gıda Kodeksi’ne göre 100 gramı günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan Naturena Krem’ler alternatifleriyle her öğün yenilebilecek, ikram edilebilecek bir peynir olarak aniden gelen misafirlere de sadece birkaç saniye içinde lezzet şöleni yaratıyor.
MURATBEY, İNOVATİF PEYNİRLERİYLE SIAL MIDDLE EAST 2011’E KATILIYOR
Türkiye’ye ‘inovatif peynir’ tanımını yerleştiren Muratbey Peynirleri farklı, sağlıklı ve lezzetli 250 çeşit peyniriyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) 21-23 Kasım 2011’de gerçekleşecek olan SIAL Middle East 2011’ katılıyor. İki yılda bir düzenlenen gıda ve gıda işletme teknolojisi alanındaki firmaların yer aldığı ve İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen fuarda Muratbey, Türkiye Milli Standı’nın içinde yer alacak. İhracatlarının önemli bir kısmını başta BAE olmak üzere Ortadoğu ülkelerine gerçekleştirdiklerini söyleyen Muratbey Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Yüzde 100 yerli üretim olan, Dünyada ve Türkiye’de ilk olan peynir çeşitlerini üretmek için çalışan Muratbey’in peynirleri, Ortadoğu’da inanılmaz bir ilgi görüyor. Ortadoğu bizim için önemli bir pazar” dedi. Türkiye’nin yerli ve alanında tek inovatif peynir üreticisi Muratbey, İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Abu Dhabi Emirliği’nde 21-23 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan SIAL Middle East 2011’e katılıyor. İki yılda bir düzenlenen fuarda Türkiye Milli Standı içinde yer alacak olan Muratbey, gıda teknolojilerinin ön plana çıktığı fuarda inovatif peynirleriyle Arap işadamlarının karşısına çıkacak. Yılda ortalama 7 milyon dolar olan ihracatının önemli bir kısmını başta BAE olmak üzere Ortadoğu ülkelerine gerçekleştiren Muratbey’in peynirleri, Araplar tarafından çok tercih ediliyor. Araplar baharatlı peyniri seviyor, Suudi Kralı ayda 50 kilo peynir alıyor Muratbey Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Türk peynirlerini çok seven Araplarla bir araya gelmekten mutluluk duyacaklarını belirterek, Arapların özellikle baharatlı peynirleri beğendiğini dile getirdi. Suudi Kraliyet Aliesi’nin de Türk peynirlerini düşkün olduğunu ifade eden Erol, “Suudi Kraliyet Ailesi’ne ayda 50 kilo peynir satıyoruz. Özellikle 1,5 yıl önce piyasaya sunduğumuz 77 çeşitlik Naturena serisi büyük ilgi görüyor. Naturena serisinde parmak şeklinde, barbekülü, kimyonlu, fesleğenli, çörekotlu, kırmızıbiberli, karabiberli, sucuk baharlı, cips tadında ve hardallı peynirler bulunuyor. Fuarda Ar-Ge faaliyetlerimize katkısı olacak öneriler de alacağımızı umuyoruz” dedi. Muratbey 2012’ye 50’ye yakın yeni çeşitle girecek Muratbey’in BAE’den sonra en çok Suudi Arabistan, Irak, Katar, Bahreyn, Suriye, Mısır ve ABD’ye ihracat yaptığını belirten Necmi Erol, Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırladıkları peynirlerle yeni pazarlara da açılacaklarını kaydetti. Son 2,5 yılda Ar-Ge ve üretim tesislerine 10 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade eden Muratbey Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı Erol, tasarlanan yeni peynirlerle 250 olan ürün sayısını yaklaşık olarak 300’e çıkartmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Muratbey’e “İnovasyon Ödülü”
Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Muratbey Peynirleri, gerek kullandığı gelişmiş teknoloji gerekse Ar-Ge’ye verdiği önem ve bu bakış açısıyla sektöre yön vermesi nedeniyle “İnovasyon Ödülü”ne layık görüldü.
Muratbey’e ABD’den FDA onayı!
Yarım yüzyıllık tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alan Muratbey, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onay alabilen sayılı peynir üreticisinden biri oldu.
ET MAKİNESİ İLE PEYNİR ÜRETTİ İSO İNOVASYON ÖDÜLLERİNE ADAY OLDU
Muratbey, ‘parmak peyniri’ ile İnovasyon Ödülleri’ne aday… Muratbey Peynirleri, peynir devrimi olarak lanse ettiği ve dünyada bir ilk olan Naturena serisinin ürünlerinden olan ‘parmak sosis şeklinde peynir’ ile İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’ne bu yıl aday oldu. Yaptıkları AR-GE çalışmaları ile hayata geçirdikleri inovatif ürünlerle İSO İnovasyon Ödülleri için aday olduklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan inovatif ürünler ülkemizi çok önemli noktalara taşıyacaktır. Bu tarz çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan İSO İnovasyon Ödülleri’ne bu yıl bizim ürettiğimiz, dünyada ilk ve tek olan ‘parmak sosis şeklinde peynir’ ile adayız. Et makinesini modifiye ederek geliştirdiğimiz bu makine ile ürettiğimiz ürünlerde iddialıyız. Diğer inovatif ürünlerimiz de yolda” dedi. Günümüzün yoğun rekabet ortamında, firmaların sürdürülebilir başarısının, büyük ölçüde yenilikçiliğe bağlı olduğu düşüncesinden yola çıkarak başlayan İstanbul Sanayi Odası (İSO) İnovasyon Ödülleri 2011’e, dünyada eşi benzeri olmayan ‘parmak peynir’ ile Muratbey de katılıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan inovatif ürünlerin Türkiye’ye çok önemli katkılar sağlayacağını söyleyerek, “Biz de dünyada ilk ve tek olan, tamamen bizim ürettiğimiz ‘parmak peynir’ ile bu yıl bu ödüllere biz de adayız. Bizim Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Tüm Türkiye’de Ar-Ge’ye ve yenilikçiliğe verilen önemin daha da artması için Muratbey olarak her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Bu peyniri üretebilen makinenin patenti de Muratbey’in Tüketicilerden, özellikle annelerden gelen, çocuklara peyniri sevdirecek bir ürün isteğinin de bu ürünü geliştirmede etkili olduğunu dile getiren Necmi Erol, yaptıkları araştırmalar sonucunda Türkiye ve dünyada böyle bir ürünün olmadığını görerek bu devrimi gerçekleştirmeye karar verdiklerini ifade etti. Parmak peynir üretebilmek için et teknolojisinden yararlandıklarını anlatan Erol, üretimle ilgili şu detayları verdi: “Sosis makinesi modifiye edilip makine patenti alınarak, sucuk lezzetinde, çörek otlu, fesleğenli, domatesli, cipsli, barbekülü gibi farklı lezzetlerde parmak peynirlerin üretimini gerçekleştirerek peynir devrimi yaptık. Bu üretim bir ilktir ve tektir.” İnce saç örgüsü şekline peynir üreteceğiz, onun da makinesi hazır Ayrıca, ince saç örgüsü şeklinde yeni bir peynir çalışması başlattıklarını da açıklayan Erol, patent başvurusunu da yaptıklarını kaydetti. Necmi Erol, Bu formdaki peynirin deneme üretimini gerçekleştirdikleri ve seri üretiminin yapılacağı makinenin de patentinin de Muratbey’e ait olduğunu aktardı. Bu formdaki bir peyniri üreten bir makinanın da Türkiye’de başka bir örneği bulunmadığını belirten Erol, son inovatif çalışmaları hakkında da şu bilgiyi verdi: “Ayrıca tel peyniri yapımında klasik üretim yöntemini bırakarak, hem zaman hem de maliyet açısından fayda sağlayarak verimliliği katlı konveyör makinesi firmamızın yeni patentini alacağı makineler arasında yer alıyor.” İSO İnovasyon Ödül Töreni için başvurusu kabul edilen inovatif ürünler içinde en iyileri, değerlendirmelerin ardından 14 Aralık’ta düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.
MURATBEY, NATURENA SERİSİYLE ÇOCUKLARA PEYNİRİ SEVDİRDİ
İnovatif peynir üreticisi Muratbey, peynir devrimi gerçekleştirdi… İnovatif peynirleriyle Türkiye’nin peynir devrimini gerçekleştiren Muratbey, çocukların sağlıklı beslenmesi için severek yiyecekleri eğlenceli peynirler üretiyor. Uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda piyasaya sunduğu Naturena serisiyle Muratbey, dünyada ve Türkiye ‘de ilk ve tek olan sosis şeklinde parmak peynirini özgün lezzetlerle de farklılaştırdı. Peyniri bambaşka şekil ve tatlarla sunan Naturena markalı ürünler , domatesli, fesleğenli , nacho cips baharlı, fıstıklı, çörekotlu, sucuk baharlı ve barbekülü gibi özel geliştirilmiş ve tamamen doğal çeşitleriyle peynir sevmeyen çocuklara peyniri sevdiriyor. Türkiye’de çocuk sağlığını düşünerek peynir devrimi gerçekleştiren Muratbey Peynirleri, çocukların severek yiyeceği, eğlenceli ve doğal peynirler üretiyor. Gelişme çağındaki çocukların bedensel ve zihinsel gelişiminde önemli rol oynayan peyniri çocukların seveceği hale getiren Muratbey, bunun için 2,5 yılda 10 milyon TL yatırım yaptı. Yatırımlarına her gün devam eden ve dev Ar-Ge ekibiyle yaklaşık 250 peynir çeşidine ulaşan Muratbey, bu sayıyı 2012’de 300’e ulaştıracak. Muratbey tel, üçgen, parmak, krem, küp, ince örgü ve dilimli formlarındaki benzersiz peynirlerini tamamen doğal çeşnilerle de zenginleştirerek peyniri kahvaltılık bir ürün olmaktan çıkarıp günün her saatinde yenilebilecek atıştırmalık ve ikramlık bir ürün haline getirdi. Naturena parmak peynirler günün her saatini keyiflendirecek “en sağlıklı çerez” olarak her yaşın ve tüm ailenin tercihi oldu. 250 ve bin gramlık pratik ambalaj alternatifleriyle market raflarında yerini alan parmak’lar peynir yeme alışkanlığını kahvaltının tekelinden alıyor. Et makinesiyle peynir üretti, yeni peynirler yolda 170’i aşkın peynir çeşidine imza atan Muratbey peynirleri bunlara ek olarak 77 çeşit Naturena serisi yeni ürünü ile çeşitliliğini 250’ye ulaştırdı. Muratbey, Naturena serisiyle birbirinden farklı lezzetleri değişik formlarda sunuyor. Yaklaşık 6 ay önce ‘et teknolojisiyle peynir işleme’ye başlayan ve fesleğenli, çörekotlu, tane karabiberli, domatesli peynirler üreten Muratbey Gıda, çeçil peynirini yağlı üretmek içinde yeni bir makine imal edip patentini aldı. Yeni peynir üretirken yerel özellikleri koruyor Muratbey’de geleneksel lezzette peynirler modern teknolojiyle buluşurken, yerel özellikler korunarak, büyük işletme peynirciliğinin tekdüzelik riskinden kaçınılıyor. Yani Muratbey, diğer büyük süt ürünleri firmalarından farklı olarak modern teknoloji ile kaliteli ürünler üretirken, tüketicinin lezzet beklentisini de unutmayarak “LEZZETİN TARİFİ“ iddiasını alanında kanıtlıyor. Hijyen ve enerji tasarrufu üst düzeyde 2008 yılında ‘yeşil üretime’ inanan bir marka olarak, daha yaşanılası bir dünya adına tüm sistemini revize eden Muratbey Gıda, en doğa dostu enerji sistemlerini kullanma konusunda kesin kararlılık sergiledi. Ambalajlarının hepsi geri dönüşümlü olan Muratbey Gıda, CIP sistemi ile sadece en üst seviyede hijyen sağlamakla kalmadı, aynı zamanda yüzde 100 su tasarrufu ile dünya kaynaklarının en ekonomik şekilde kullanılması için sorumluluklarını yerine getirdi.
Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu Ramazan’da hızlı ve aşırı beslenmeden uzak durun!..
Ramazan’da hızlı ve aşırı beslenme mide gerginliklerine, tansiyon yükselmesine ve kan şekerinin artmasına neden oluyor.
Muratbey, Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasında
Muratbey, Anadolu’nun en büyük 500 şirketi arasında Ekonomist Dergisi’nin Anadolu’nun ilk 500 Şirketi Araştırması’nda Muratbey, ihracatını en çok artıran dördüncü şirket oldu. Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Gücümüzü sürekli kendimizi yenilememizden alıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını da görmek bizleri mutlu ediyor” dedi. Sektörünün yenilikçi ve önde gelen markası Muratbey, Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi arasında yerini aldı. Ekonomist Dergisi’nin geleneksel hale getirdiği Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) katkılarıyla yapılan "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi" Araştırması’na giren Muratbey, ihracatını en çok artıran dördüncü şirket oldu. Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, kaliteyi ön planda tutan kalitenin tüm gereklerini yerine getiren ve sürekli kendilerini yenileyen bir marka olduklarını belirtti. Modern teknolojiyi kullanarak halkın lezzet beklentisine cevap verdiklerini söyleyen Erol, “Gücümüzü sürekli kendimizi yenilememizden alıyoruz” dedi. İnovatif ürünler üretmeye devam edeceklerini dile getiren Erol, yatırımlarına hızla devam ettiklerini kaydetti. Yurtdışında da ürünlerinin severek yendiğini söyleyen Erol, “dünya sofralarında kendi markamızla yer alıyor, ABD, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Türkmenistan, Azerbaycan, Ürdün gibi birçok ülkeye ihracat yapıyoruz .Ayrıca, 2014 yılında Türkiye’nin ihracatını ve markalaşmayı artırmayı planlayan Turquality Marka Destek Programı’na alınan 8 firmadan biri olduk. İnovatif ürünlerle pazarı büyütmek, yeni kullanım alanları yaratmak ve dış pazarlardaki faaliyetlerimizi artırmak hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.
Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu Yaz aylarında sağlıklı beslenmek için peynir tüketin
Muratbey Peynirleri Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Garipağaoğlu, peynirin vücut için önemli olan protein, yağ, başta kalsiyum olmak üzere birçok mineral ve vitaminden zengin bir besin kaynağı olduğunu söyledi.
MURATBEY’DEN EĞİTİME TAM DESTEK…
NATURENA KREM PEYNİR ÖĞRENCİNİN ÖĞRENME BECERİSİNİ GELİŞTİRİYOR Muratbey Peynirleri’nin peynirde devrim yaratan ürün serisi Naturena, beslenme çantalarına da girdi. Hem sağlıklı, hem de lezzetli olması nedeniyle tercih edilen Naturena serisi ile artık aileler çocuklarını sağlıklı beslenme konusunda ikna etmek zorunda kalmıyor. Çocukların severek tükettiği ve kemik gelişimini de destekleyen Naturena krem peynir, çocukların öğrenme becerisi ve bellek kapasitesini de destekliyor. 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler ders heyecanı yaşarken, aileleri de ‘çocuğum nasıl sağlıklı beslenecek’ telaşı sardı. Yenilikçi peynir olarak peynir devrimini gerçekleştiren ve peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden çıkartıp gün boyu atıştırılabilecek sağlıklı bir ürüne dönüştüren Naturena serisinin krem peynirleri, gün içerisinde gerek öğünlerde, gerekse de tenefüslerde öğrenciler için iyi bir alternatif sunuyor. Lezzeti ile çocukların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alan Naturena krem peynir, kemik gelişimini desteklerken bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Öğrencilerin evde severek yediği Naturena krem peyniri tost ya da sandviç şeklinde çocuklarının beslenme çantasına yerleştiren veliler boş dönen beslenme çantalarından memnun. Artık anneler, çocukları için hazırladıkları simitlerin, poğaçaların, sandviçlerin yanına mutlaka Naturena krem peynir de koyuyor. Naturena krem peyniri severek tüketen öğrenciler de artık sağlıksız gıdalardan uzak duruyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, iştah açıyor Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine de katkıda bulunan Naturena krem peynir, derslerindeki başarısını da olumlu etkiliyor. Okul çağındaki çocukların kemik gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineralleri de içinde bulunduran ürün, okul çağındaki bir çocuğun günlük enerji, protein, kalsiyum, fosfor ve yağ ihtiyacının önemli bir bölümünü dengeli bir şekilde sağlıyor. Protein ve kalsiyum açısından zengin ve iyi bir fosfor kaynağı olan peyniri sevimli hale getirerek sunan Naturena krem peyniri, büyümeye yardımcı oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve çocukların iştahını da açan Naturena krem peyniri, enerjiyi artırmasının yanı sıra, boy uzamasını destekliyor. Yüzde 100 doğal Muratbey Peynirleri’nin Naturena serisi, piyasaya sürüldüğü günden bu yana hem çocukların severek yediği bir ürün, hem de sağlıklı olması nedeniyle ailelerin ilk tercihi haline geldi. Doğal ve lezzetli devrimin adı Naturena serisinin; Misto, Fesito ve Supremo isimli krem peynir çeşitleri 100 ve 350 gramlık ambalajlarında raflarda yerini aldı. Çörekotu gibi birçok şifalı ve doğal bitki ve yine doğal baharatlar ile tat bulan Naturena krem peyniri çeşitleri uzun Ar-Ge süreçlerinin ardından tüketiciye sunuldu. Yaklaşık 1 yıl önce piyasaya sunulan ve özellikle kadınların yoğun ilgisiyle karşılaşan Naturena serisine 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte de çocuklarına sağlıklı bir beslenme çantası hazırlamak isteyen velilerin ilgisi daha da arttı. Naturena Krem Peynirleri artık simitler, cipsler, krakerler, salatalara eşlik ediyor; her öğün yenilebilecek, ikram edilebilecek bir peynir olarak peynir devrimindeki öncülüğünü ve iddiasını sürdürüyor. Muratbey Peynirleri Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemle yeni peynir türleri yaratma arayışını sürdürmeye de devam ediyor…
Okul döneminde sağlıklı beslenmeye dikkat!
Okul döneminde sağlıklı beslenmeye dikkat! Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, okul döneminde öğrencilerin başarısının yanında, sağlıklı beslenmelerinin de çok önemli olduğunu söyledi. Hızlı büyüme-gelişme ve öğrenme süreçlerini kapsayan okul dönemi, sağlıklı beslenme açısından da büyük önem taşıyor. Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, öğrencilerin okul başarısının yanında, sağlıklı beslenmelerinin de çok önemli olduğunu söyledi. Garipağaoğlu, şöyle devam etti: “Bu yaş grubu çocuklarda sağlıklı beslenmeyle; bedensel, duygusal, sosyal gelişim ve okul başarısı olumlu yönde etkilenmektedir. Okul çağı çocuklarında yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak şişmanlık-zayıflık, kemik/diş sağlığı bozuklukları, özellikle demir yetersizliği anemisine ek olarak diğer mineral ve vitamin yetersizlikleri görülebilmektedir.” Beslenme çantasında taşınması kolay ve besleyici değeri yüksek yiyeceklerin yer alması gerektiğini vurgulayan Garipağaoğlu, “Peynir içerdiği yüksek kalsiyum ve fosfor ile çocukların kemik ve diş gelişimini desteklemektedir. Kaliteli protein içeriği ile de hem doku ve kas gelişimini desteklemekte hem de uzun süren tokluk oluşturmaktadır. Burgu peynirli sandviç, kaşarlı tost, ev yapımı peynirli börek vb. beslenme çantasında olabilecek alternatif besinlerdir. Ayrıca fındık, ceviz, badem gibi kuruyemişler ve kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm gibi kuru meyveler hem çocuğun okul başarısını olumlu etkileyeceği hem de enerji vereceği için beslenme çantasında yer almalıdır” diye konuştu. “Beslenme çantasında açma, poğaça, hazır kek, çikolatalı ekmek, meyve suları, gazlı içecekler gibi yağ, şeker içeriği zengin besinlerden kaçınılmalıdır” diyen Garipağaoğlu, “Bu besinlerin fazla tüketilmesi şişmanlık, vitamin-mineral yetersizlikleri gibi olumsuz durumlara neden olmaktadır” dedi.
MURATBEY, İSO İNOVASYON ÖDÜLLERİ’NDE İŞ SONUÇLARI DALINDA ÖDÜL ALDI
Muratbey, devlerin arasından sıyrıldı… Muratbey Peynirleri, finale kaldığı İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile İş Sonucu Ödülü’ne layık görüldü. İSO inovasyon ödüllerinde bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan 10 firmadan biri olan marka, ayrıca ödül alanlar içindeki tek gıda firması olarak yer alıyor. Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile hayata geçirdikleri inovatif ürünlerle ve kurumda oluşturdukları inovasyonu destekleyen süreçleri ve yönetim tarzlarıyla İSO İnovasyon Ödülleri’ne aday olduklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Bu ödülü almak, bizim için gurur verici. İş Sonucu Ödülü, inovatif çalışmalarımızı Naturena markasıyla sonuca ulaştırmamız nedeniyle bize verildi. Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünlerle ticari avantajları artırmak için inovatif ürünler geliştirmek çok önemli. Sürdürülebilir başarı için yenilikçi performansımızı inovatif çalışmalarımızla devam ettiriyoruz, gelecek günlerde de tüketicilerimize farklı ve yeni ürünler sunuyor olacağız” dedi. Peynir devrimi sloganıyla Naturena serisini ortaya çıkaran Muratbey, İSO İnovasyon ödüllerinde İş Sonucu Ödülü’ne layık görüldü. Bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan Muratbey Peynirleri, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile firma karlılığı ve iş katkısı arasında açık ve pozitif bir ilişki gösterebilen, pazar sonuçları, kıyaslama paydaşları ile yapılan araştırma sonuçları, müşteri ve tüketici nezdinde elde ettiği sonuçlar, marka değerine pozitif etkileri, ticari ve finansal performans sonuçları, insan kaynağı gelişimi ve çalışan performansına olumlu etkileri, fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına yönelik uygulamaların ( patentler, tasarım ve marka tescilleri vb.) sonuçları ile bu anlamlı ve değerli ödülü, seçkin denetimcilerin değerlendirmeleri ardından çok değerli isimlerin yer aldığı jürinin kararı ile kazandı. İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi Programı kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde 14 Aralık 2011 Çarşamba akşamı gerçekleştirilen ödül töreni sonunda konuşan Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Bu ödül, sürdürülebilir başarı için yenilikçi performans gösteren, yenilikçiliğe dönük süreçleri, özümsenmiş ve içselleştirilmiş bir yapı içinde ortaya çıkan firmalara veriliyor. Ayrıca, katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir ‘İş Yapış Tarzı’nı geliştirerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarılara imza atmış firmalar bu ödüle layık görülüyor. İSO İnovasyon Ödülleri’nde finale kalmış tek gıda firması olmanın ötesinde ‘Naturena’ ile “İş Sonuçları Dalında” verilen ödülü de aldık. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın emeği, aklı ve özverisi ile elde edilen bu büyük başarının gururunu yaşıyoruz ve bunu gelecek daha nice büyük başarıların ilk adımı olarak görüyoruz. Ödül alanlar içinde tek gıda firması Muratbey Yeni bir peynir segmenti yaratan Naturena serisi, Naturena markalı parmak peyniri, bu ürünlerin üretildiği patenti kendine ait makinaları gibi yenilikçi başarıları ve bu başarıları getiren iş yapış tarzı ile İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her iki yılda bir düzenlediği etkinlikte ödül alan Muratbey, aynı zamanda ödül alanlar içerisinde tek gıda firması. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve iki yılda bir verilen İSO İnovasyon Ödülleri ile inovasyona dönük süreçleri benimseyerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneklerinin ödüllendirilmesi, bu tür yaklaşımların yaygınlaştırılması yoluyla Türk sanayisinin inovasyon yetkinliğinin artırılması, bu bağlamda inovasyonun ticari getiri avantajı olarak öne çıkartılması amaçlanıyor. Muratbey Hakkında Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine, ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayımlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince denetim altında tutuluyor. Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkenlerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250’ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz projelere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde, bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. AR-GE’ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayiinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD, S. Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C., Mısır,Türkmenistan, Azerbeycan, BAE gibi birçok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
SAĞLIKLI VE LEZZETLİ ATIŞTIRMALIĞIN YENİ HALİ NATURENA PEYNİRLERİ
Peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden çıkarıp her öğünün yıldızı ilan eden Muratbey Naturena peynirleri ile yaz atıştırmalıkları daha sağlıklı ve daha lezzetli! Yenilikçi peynir olarak “Peynir Devrimi” ni gerçekleştiren ve peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden çıkartıp gün boyu süren bir lezzet serüvenine dönüştüren NATURENA peynirleri ile bu yaz daha keyifli geçecek. Makarnadan, sucuğa; simitten cipslere; salatalardan sandviçlere kadar farklı birçok ürünle bir araya gelebildiği gibi başlı başına bir atıştırmalıkta olan NATURENA peynirleri yaz için sağlıklı bir lezzet şöleni sunuyor. 11 farklı lezzette, 7 farklı formda sunulan NATURENA peynirleri ile artık simitler, cipsler, krakerler, salatalar çok daha lezzetli. Her öğün yenilebilecek ve ikram edilebilecek Naturena peynir devrimindeki öncülüğünü ve iddiasını birbirinden lezzetli ve sağlıklı ürün gamıyla sürdürüyor.
MURATBEY’DEN TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA BİR İLK DAHA!
ŞİFALI, DOĞAL OTLAR VE BAHARATLARLA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KREM PEYNİR Yaklaşık yarım asırdır sürdürdüğü lezzet yolculuğunda, ‘doğadan sofralara, sofralardan hayata katılan Muratbey, şifalı ve doğal otlarla krem peyniri buluşturduğu Naturena Krem’i farklı baharatlarla zenginleştirerek günün her öğününe ortak oluyor. Türkiye ve dünyada bir ilke imza atarak MİSTO, FESİTO, SUPREMO adlı 3 farklı krem peynir çeşidini piyasaya sunan firma, peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden çıkarıp her öğünün yıldızı ilan ediyor Naturena serisiyle peyniri şekilden şekle sokarak farklı lezzetlerle ‘Peynir Devrimi’ ilan eden Muratbey, serinin son ürünü olan ‘Naturena Krem’le peyniri kahvaltı sofralarından alıp gün boyu süren bir lezzet serüvenine davet ediyor. Gerçek bir inovasyon örneği sunarak baharatlı, çörek otlu MİSTO, otlu FESİTO, otlu ve baharatlı SUPREMO olmak üzere 3 farklı çeşitte rengarenk Naturena Krem’ler yaratan firma, peyniri kahvaltı sofralarının tekelinden kurtaracak. Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atarak gerçek bir inovasyon örneği sunan Naturena Krem’ler lezzet sırlarını sadece kahvaltı sofralarında değil günün her saatinde paylaşarak keyifli anlar yaratıyor ‘Çatkapı misafirlere lezzet şöleni’ Günün ilk durağında kızarmış ekmeğin üzerine kurulan Naturena Krem, öğle yemeğinde sandviçin arasına saklanıyor. Akşam saatlerinde çay ve kraker ikilisiyle bir olup lezzet üçgeni yaratan Naturena Krem, akşam yemeklerinde ise farklı baharatların karışımından oluşan, barbekülü ve otlu çeşitleriyle ‘Peynir Devrimi’ne ortak oluyor. 100 ve 350 gramlık pratik ambalaj alternatifleriyle raflardaki yerini alan Naturena Krem’ler özel davetlerin lezzeti olan kanepelerde de sunduğu rengarenk lezzetlerle çocuklar, gençler ve yetişkinler olarak toplumun her kesimine hitap ediyor. Türk Gıda Kodeksi’ne göre 100 gramı günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan Naturena Krem’ler alternatifleriyle her öğün yenilebilecek, ikram edilebilecek bir peynir olarak aniden gelen misafirlere de sadece birkaç saniye içinde lezzet şöleni yaratıyor.
MURATBEY’DEN İKİNCİ ORTADOĞU ÇIKARMASI- GULFOOD DUBAİ FUARI
Dubai’deki Gulfood Gıda Fuarı’nda 6 milyon dolarlık yeni ihracat anlaşması yapan Muratbey, Ortadoğu pazarındaki büyüme hedefini %15’e çıkardı Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde yapılan Ortadoğu’nun en büyük, dünyanın ikinci büyük gıda fuarı olan Gulfood 2012’ye yüzü aşkın ülkeden binlerce firma katıldı. 19-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda Türkiye, 130 firma ile rekor sayıda katılım sağladı. Arap halkının Türk ürünlerine olan ilgisi süt ürünleri grubunda da etkisini gösterdi. Gulfood’a ilk defa katılan ve ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken Muratbey Gıda’nın standı Abu Dabi Büyükelçisi Şefik Vural Altay ve Ticaret Müşaviri Gökhan Adanalı tarafından da ziyaret edildi. ORTADOĞU’DA MURATBEY BAHARI Ortadoğu’da, Muratbey ürünlerinin satıldığı bölge ülkesi sayısının 8’e çıkması, “Muratbey’in Ortadoğu çıkarması” ve “Ortadoğu’da Muratbey Baharı” olarak yorumlandı. Fuara katılan Muratbey Yönetim Kurulu üyesi Hamit Erol, 25 Arap ülkesinden en az 15’inin Türk damak tadına uygun ürünleri tercih ettiğini söyledi. Dış pazarlarda büyümenin önde gelen satış stratejileri olduğunun altını çizen Hamit Erol, Ürdün, BAE ve Katar’a birer bayilik verdiklerini anlattı. 3 ay önce Abu Dabi’de düzenlenen SIAL Middle East 2011 Fuarı’ında 3 milyon dolarlık ihracat bağlantısı yaptıklarını bildiren Erol, Gulfood’da bu rakamı ikiye katlayarak 6 milyon dolara ulaştıklarını bildirdi. Yeni bağlantılar ile Muratbey’in ithal peynirlerin daha çok tüketildiği Ortadoğu pazarında raflara giren üçüncü Türk markası olduğunu da kaydeden Erol şunları söyledi: “İhracata son 7 yıl içinde hızlı bir giriş yaparak başladık. İhracat yaptığımız ülke sayısı bu süre içinde 12’ye yükseldi. ABD, S. Arabistan, BAE, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C. , Mısır, Türkmenistan, Azerbaycan, Ürdün ihracat yaptığımız ülkeler arasında yer alıyor. Kasım ayında katıldığımız SIAL Middle East 2011 Fuarı’nda inovatif ürünler arasında ilk 10’a kaldık ve finale kalan tek Türk markası olduk. Burada gördüğümüz yoğun ilgi üzerine Ortadoğu’nun en büyük gıda fuarı Gulfood’a da katılma kararı aldık. Türk peynirlerini çok seven Ortadoğu halklarıyla bir araya gelmek mutluluk verici. Burada kurulu düzenleri bulunan firmalardan sonra gelmemize rağmen, yaptığımız bir takım yeniliklerle, özellikle Naturena serisi olarak adlandırdığımız 11 farklı lezzetten oluşan peynir grubumuzla İtalya’dan, Fransa’dan, Hollanda’dan gelen, yıllardır Arap halkının tüketmeye aşina olduğu peynir markalarından bir adım öne geçerek ciddi miktarlarda siparişler oluşturmayı başardık. “ Fuarda ayrıca Muratbey grubunun yeni ürünü “Sürmeli”nin de lansmanı yapıldı. Hem sürülebilir hem de dilimlenebilir olma özelliği ve farklı aroması ile beyaz peynir kategorisinde çok farklı bir seçenek olan Muratbey Sürmeli Beyaz Peynir’in tanıtımı ilgi gördü. Eskiden öncelikli hedef bir Fransız veya İtalyan firma ile iş ortaklığı yapabilmek iken bugün %100 Türk sermayeli Muratbey aynı konuma yükseldi. Gelen talepler değerlendirildi ve Ortadoğu pazarına ilişkin büyüme hedefleri revize edildi. Fuar öncesi 2012 yılı için %10 luk büyüme amaçlanırken fuar sonrası Ortadoğu pazarında büyüme hedefi %15 olarak revize edildi. 30 yıldır İtalyan ve Fransız peynir firmalarının hakim olduğu pazarda üst gruba hitap eden bir Türk firması olarak bölgenin ulusal market zincirleri olan Lulu, Carrefour ve Geant süpermarket zincirleriyle ürünlerin listelenmesi konusunda anlaşma sağlandı. Türkiye’nin eskiden olduğu gibi sadece ucuz segmentte değil katma değeri yüksek kaliteli ürünler ve hatta Naturena gibi inovatif ürünler üretebilen firmalara sahip olduğu, Muratbey’in adı geçen büyük zincir market raflarında yerini almasıyla ispat edilmiş oldu. Sağlanan memnuniyetin ardından gelecek yıl yapılacak Gulfood’a daha büyük bir alanda katılma kararı alındı.”
Muratbey, Tanınmış Markalar liginde
Muratbey, Tanınmış Markalar liginde Muratbey, marka bilinirliğini tescilledi. Sektörün yenilikçi markası Muratbey, Türk Patent Enstitüsü’nün değerlendirmeleri sonucunda Tanınmış Marka statüsüne layık görüldü. Peynirde inovatif ürünleriyle dikkat çeken sektörün yenilikçi markası Muratbey, Türk Patent Enstitüsü tarafından “Tanınmış Marka” olarak kabul edildi. Peyniri günün her saati yenilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren ve 250’nin üzerinde peynir çeşidi ile her kesime hitap eden Muratbey, Türk Patent Enstitüsü’nün “Tanınmış Marka” kriterlerine göre değerlendirilerek “Tanınmış Marka” statüsüne layık görüldü. Ürünlerinde, hizmet anlayışında kalite standardını sağlayan, orijinal marka özelliği taşıyan ve tüketici tarafından bilinir olduğu kanıtlanan markalara verilen “Tanınmış Marka” tesciline alınan Muratbey, böylelikle marka bilinirliğinin yüksek olduğunu da kanıtladı. Her damak tadına uygun doğal, katkısız, sağlıklı peynirler üreten Muratbey Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, kaliteyi ön planda tutan kalitenin tüm gereklerini yerine getiren ve sürekli kendilerini yenileyen bir marka olduklarını belirtti. Modern teknolojiyi kullanarak halkın lezzet beklentisine cevap verdiklerini söyleyen Erol, “Gücümüzü sürekli kendimizi yenilememizden alıyoruz. İnovatif çalışmalarımızı sürdürerek yeni ürünlerimizi tüketicilerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Türk Patent Enstitüsü tarafından “Tanınmış Marka” statüsüne kabul edildiğimiz için de mutluyuz. Çalışmalarımızın karşılığını görmek bizleri mutlu ediyor, gururlandırıyor” dedi.
Muratbey, Ruban d’Honneur’ ünvanı için yarışacak
Muratbey, Ruban d’Honneur’ ünvanı için yarışacak Avrupa İş Ödülleri’nde finale kalan Muratbey, süt ve süt ürünleri sektöründe Türkiye’yi temsil edecek tek şirket olarak Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Ruban d’Honneur (Onur Kurdelesi) için yarışacak. Türkiye’nin yenilikçi peynir markası Muratbey’in İnovasyon Ödülleri Kategorisi’nde yarıştığı, iş dünyasının en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen Avrupa İş Ödülleri’nin (European Business Awards) ilk etabı ulusal şampiyonların açıklanmasıyla tamamlandı. Avrupa İş Ödülleri’nde finale kalan Muratbey, Türkiye’yi ulusal şampiyon olarak temsil edecek firmalar arasında yer aldı. Süt ve süt ürünleri sektöründe Türkiye’yi temsil edecek olan Muratbey, İnovasyon Ödülleri Kategorisi’nde Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Ruban d’Honneur (Onur Kurdelesi) için yarışacak. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey olarak European Business Awards’ta Türkiye’yi temsilen ulusal finalistler arasında yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markasıyız. Peynir konusunda sağlıklı ve kaliteli olma iddiamızı her daim sürdürüyoruz. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz işlere imza atan bir markayız” dedi. Erol, inovatif ürünler çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların sonucu olarak da European Business Awards ödül programının İnovasyon Ödülleri Kategorisi’nde Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olmaktan ve dünyanın pek çok itibarlı şirketiyle aynı kategoride yarışmaktan büyük gurur duyduklarını da sözlerine ekledi. Seçkin jüri üyelerinin değerlendirmesiyle 10 kategoride verilen Avrupa İş Ödülleri, AB genelindeki şirketlerde, mükemmelliği, en iyi uygulamayı ve yenilikçiliği tespit ve teşvik etmeyi hedefliyor. Avrupa İş Ödülleri’nin amaçları arasında, faaliyette oldukları sosyal çevreye karşı sorumlu davranan, bu çevre üzerinde pozitif etkide bulunan, başarılı ticari sonuçlar elde ederken, yarattığı yeniliklerle öne çıkan şirketlerin görünürlüğünü ve gelişimini desteklemek yer alıyor.
TÜRKİYE NATURENA’YI ÇOK SEVDİ
Muratbey Peynirleri’nin 2010 yılında piyasaya sunduğu inovatif peynir markası Naturena, Türk halkı tarafından çok sevildi. Peyniri farklı şekil, çeşni ve baharatlarla sunan Muratbey, Türk Gıda Kodeksi’ne göre yeni bir peynir segmenti yarattı. Naturena toplam satıştaki payını 1 yılda yüzde 20 arttırırken, yurt içinde Muratbey’in sayısal dağılımının da yüzde 69 artmasını sağladı. Naturena, özellikle parmak peyniriyle çocuklara peyniri sevdirdi. Muratbey’in inovatif faaliyetlerinden önce 1 ülkeye ihracatı bulunurken, bugün bu rakam 11’e ulaştı. Naturena, Muratbey Peynirleri’nin daha da büyümesini ve marka algısının pozitif etkilenmesini sağladı. Akademetre Araştırma Şirketinin sonuçları 2010 yılında güven ve farkındalıkta yüzde 78,5 olan Muratbey Markasını 2011 yılında yüzde 84.4’e yükselttiğini ortaya koydu. Muratbey 2011 yılında en sık satın alınan 3 peynir markasından biri oldu. Türkiye’ye inovatif peyniri sevdiren Naturena, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) bu yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde, İş Sonucu Ödülü’nü Muratbey’e kazandırdı. ‘Parmak peynir yiyenlerin yüzde 94,9’u tekrar yemek istiyor’ Araştırmanın beklenti performans analizinde 2011 yılında markanın ayırt edici özellikleri olarak çocuklara yönelik eğlenceli ürünlerin olması, eğlenceli peynir çeşitlerinin bulunması, ambalaj çeşitliliği gibi unsurlar gösterildi. Araştırmaya katılan ve Naturena serisinin ilk ürünü olan parmak peynirleri tüketen kişilerin yüzde 94,9’u, tekrar parmak peynir tüketeceklerini açıkladı. Tüketicilerden, özellikle annelerden gelen, çocuklara peyniri sevdirecek bir ürün isteği ile ortaya çıkan Naturena markasının ilk ürünü olan parmak peynir, et makinesini modifiye ederek tasarlanmıştı. Sosis makinesi modifiye edilip makinenin patenti alındı. Bu çalışma, dünyada ilk ve tek olma özelliğini halen koruyor. ‘Naturena ile İSO İnovasyon Ödülü’nü aldı’ Muratbey Peynirleri, finale kaldığı İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile İş Sonucu dalında ödüle layık görüldü. İSO inovasyon ödüllerinde bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan 10 firmadan biri olan marka, ayrıca ödül alanlar arasında tek gıda firması olarak yer aldı. Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile hayata geçirdikleri inovatif ürünlerle ve kurumda oluşturdukları inovasyonu destekleyen süreçleri ve yönetim tarzlarıyla İSO İnovasyon Ödülleri’ne aday olan markanın yeni ürünleri de yolda. ‘Naturena görüntüsü ve çeşitliliğiyle diğerlerinden farklı’ Muratbey’e ‘inovatif peynir üreticisi’ ünvanını kazandıran Naturena markasının satış ağını, ciroyu ve ihracatı artırdığı ortaya çıktı. Muratbey Peynirleri’nin Akademetre Araştırma Şirketi’ne yaptırdığı araştırmalar sonucunda, yeni ve inovatif markası Naturena için yaptığı çalışmalar, Naturena’nın görüntüsü ve çeşitliliğiyle diğer markalardan ayrıldığını ortaya koydu. Naturena’nın daha önce bir örneğinin olmaması Muratbey’in peynir alanında yenilikçi olarak tanımlanmasına neden oluyor. ‘Muratbey Türkiye çapında 4 bin 204 noktaya daha ulaştı’ Naturena Peynirleri, toplam satıştaki payını 2011’de yüzde 20 arttırdı ve Muratbey’e yeni ülkelere girme imkânı sağladı. 2009’da tek ülkeye ihracat yapılırken, 2010’da bu sayı 11’e yükseldi. 2010’da 10 milyon TL ihracat gerçekleştiren Muratbey, 2011’de bu rakamı yüzde 20 artırdı. Muratbey’in bugün itibariyle ihracat yaptığı ülkeler ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan ve Azerbaycan olurken, yılsonu itibariyle bu ülkelere Birleşik Arap Emirlikleri’ni de eklendi. Yurt içinde de satış ağını genişleten Muratbey, ürünlerini dağıtan nokta sayısını yüzde 69 oranında arttırdı. Tüketici talepleri doğrultusunda bugün itibariyle ticaret yapmadığı ulusal zincir kalmayan Muratbey, Türkiye çapında 4 bin 204 noktaya daha ulaştı. Türk Gıda Kodeksi’ne göre günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 90’ınını karşılayan Naturena, araştırmaya göre doğallık temasıyla zihinlerde yer etti. Naturena, diğer peynir çeşitlerine göre atıştırmalık ve eğlencelik bir ürün olarak diğer peynirlerden farklı algılanıyor. Naturena, peynirin keyif veren atıştırmalıklar olarak tüketilmesine de öncülük ediyor. Üçgen, parmak, küp, tel, krem ve dilimli formlarında olan Naturena’lar, içerik olarak ise şu çeşitlerle sunuluyor : Peresta: Barbekülü, tane karabiberli, tane hardallı Herban: Fesleğenli, çörek otlu ve domatesli Fesdo: Fesleğenli, domatesli Fessita: Fesleğenli, çörek otlu Peyzen: Çörekotlu Pena: Domatesli Fesa: Fesleğenli Nado: Nako (cips) baharlı, domatesli Sudo: Sucuk baharlı, domatesli Fido: Fıstıklı, domatesli Misto: Baharatlı, çörek otlu Fesito: Otlu Supremo: Otlu, baharatlı Muratbey ve Naturena Hakkında: Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine, ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutuluyor Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkilerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılıyor. 250 ‘ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz işlere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. Ar-Ge ‘ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi birçok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
MURATBEY, İSO İNOVASYON ÖDÜLLERİ’NDE İŞ SONUÇLARI DALINDA ÖDÜL ALDI
Muratbey, devlerin arasından sıyrıldı… Muratbey Peynirleri, finale kaldığı İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile İş Sonucu Ödülü’ne layık görüldü. İSO inovasyon ödüllerinde bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan 10 firmadan biri olan marka, ayrıca ödül alanlar içindeki tek gıda firması olarak yer alıyor. Yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile hayata geçirdikleri inovatif ürünlerle ve kurumda oluşturdukları inovasyonu destekleyen süreçleri ve yönetim tarzlarıyla İSO İnovasyon Ödülleri’ne aday olduklarını söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Bu ödülü almak, bizim için gurur verici. İş Sonucu Ödülü, inovatif çalışmalarımızı Naturena markasıyla sonuca ulaştırmamız nedeniyle bize verildi. Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünlerle ticari avantajları artırmak için inovatif ürünler geliştirmek çok önemli. Sürdürülebilir başarı için yenilikçi performansımızı inovatif çalışmalarımızla devam ettiriyoruz, gelecek günlerde de tüketicilerimize farklı ve yeni ürünler sunuyor olacağız” dedi. Peynir devrimi sloganıyla Naturena serisini ortaya çıkaran Muratbey, İSO İnovasyon ödüllerinde İş Sonucu Ödülü’ne layık görüldü. Bu yıl Turkcell, Vodafone, Eczacıbaşı gibi firmalarla birlikte finale kalan Muratbey Peynirleri, peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile firma karlılığı ve iş katkısı arasında açık ve pozitif bir ilişki gösterebilen, pazar sonuçları, kıyaslama paydaşları ile yapılan araştırma sonuçları, müşteri ve tüketici nezdinde elde ettiği sonuçlar, marka değerine pozitif etkileri, ticari ve finansal performans sonuçları, insan kaynağı gelişimi ve çalışan performansına olumlu etkileri, fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunmasına yönelik uygulamaların ( patentler, tasarım ve marka tescilleri vb.) sonuçları ile bu anlamlı ve değerli ödülü, seçkin denetimcilerin değerlendirmeleri ardından çok değerli isimlerin yer aldığı jürinin kararı ile kazandı. İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi Programı kapsamında İstanbul Kongre Merkezi'nde 14 Aralık 2011 Çarşamba akşamı gerçekleştirilen ödül töreni sonunda konuşan Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Bu ödül, sürdürülebilir başarı için yenilikçi performans gösteren, yenilikçiliğe dönük süreçleri, özümsenmiş ve içselleştirilmiş bir yapı içinde ortaya çıkan firmalara veriliyor. Ayrıca, katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir ‘İş Yapış Tarzı’nı geliştirerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarılara imza atmış firmalar bu ödüle layık görülüyor. İSO İnovasyon Ödülleri’nde finale kalmış tek gıda firması olmanın ötesinde ‘Naturena’ ile “İş Sonuçları Dalında” verilen ödülü de aldık. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın emeği, aklı ve özverisi ile elde edilen bu büyük başarının gururunu yaşıyoruz ve bunu gelecek daha nice büyük başarıların ilk adımı olarak görüyoruz. Ödül alanlar içinde tek gıda firması Muratbey Yeni bir peynir segmenti yaratan Naturena serisi, Naturena markalı parmak peyniri, bu ürünlerin üretildiği patenti kendine ait makinaları gibi yenilikçi başarıları ve bu başarıları getiren iş yapış tarzı ile İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her iki yılda bir düzenlediği etkinlikte ödül alan Muratbey, aynı zamanda ödül alanlar içerisinde tek gıda firması. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve iki yılda bir verilen İSO İnovasyon Ödülleri ile inovasyona dönük süreçleri benimseyerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneklerinin ödüllendirilmesi, bu tür yaklaşımların yaygınlaştırılması yoluyla Türk sanayisinin inovasyon yetkinliğinin artırılması, bu bağlamda inovasyonun ticari getiri avantajı olarak öne çıkartılması amaçlanıyor. Muratbey Hakkında Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine, ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayımlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince denetim altında tutuluyor. Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkenlerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250’ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz projelere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde, bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. AR-GE’ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayiinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD, S. Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C., Mısır,Türkmenistan, Azerbeycan, BAE gibi birçok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
Hareketsiz ofis yaşamı, kötü beslenme hastalıklara davetiye çıkarıyor Ofiste sağlıklı beslen, mutlu yaşa
Hareketsiz ofis yaşamı, kötü beslenme hastalıklara davetiye çıkarıyor Ofiste sağlıklı beslen, mutlu yaşa Şişmanlık, diyabet, tansiyon, kalp damar hastalıkları, kötü beslenen ofis çalışanlarının kapılarını çalmak üzere. Oysa ofis yaşamında kişilerin yapacağı küçük dokunuşlarla bu hastalıklara yakalanma riskini azaltmak mümkün. Muratbey Gıda, Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, hareketliliği ve enerji harcaması düşük olan ofis çalışanlarına; günlük beslenmelerinde çeşitliliğe özen göstermelerini, porsiyonlarını küçültmelerini ve bünyelerine özel menü ayarlamalarını önerdi. Çalışanlar, zamanlarının büyük bir çoğunluğunu ofiste geçiriyor. Yoğun iş temposu sırasında acaba sağlıklı beslenmeye özen gösteriliyor mu? Masa başında oturulan uzun saatler, geçiştirilen sabah kahvaltısı, unutulan öğlen yemekleri, ikindi üzeri atıştırılan bol kalorili ürünler… Bu tür sağlıksız beslenme şekli de hareketsiz ofis yaşantısında motivasyonun düşmesinden iş veriminin azalmasına, kilo alımından sağlığın bozulmasına kadar birçok olumsuz duruma neden oluyor. Peki, hareketsiz ofis ortamında nasıl beslenmeliyiz? Beslenmemize dikkat etmezsek hangi sağlık sorunları ile karşılaşırız? Nelere dikkat etmeliyiz? sorularını Muratbey Gıda Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’na sorduk. “Ofis yaşamı, çoğunlukla kapalı ve hareketsiz bir ortamı ifade eder. Günün ortalama 8 saatini ofiste geçiren bireyler, genellikle hareketsiz bir yaşam biçimine sahiptir” diyen Garipağaoğlu, böyle bir yaşam biçiminin, zaman içinde ofis çalışanlarında yorgunluk, isteksizlik, bıkkınlık yarattığını ve iş verimini diğer bir deyişle de motivasyonu düşürdüğünü söyledi. Saatlerce masa başında vakit geçiren ve kötü beslenen ofis çalışanlarında, ilerleyen yaşla birlikte başta şişmanlık, diyabet, tansiyon ve kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskinin yüksek olduğuna işaret eden Garipağaoğlu, ofis çalışanlarında hareketsizliğe bağlı kabızlık ve osteoporoz riskinin de bulunduğunu kaydetti. Garipağaoğlu, “Ofis çalışanlarının enerji harcaması düşüktür. Bu nedenle günlük beslenme planı yapılırken, besinlerin dikkatli seçilmesi gerekir. Çeşitliliğe özen gösterilmesi, miktarın kişiye özel ayarlanması ve porsiyonların küçültülmesi gerekir. Aksi halde kötü ve dengesiz beslenmeye bağlı pek çok olumsuz sağlık sorunu kaçınılmazdır” dedi. Atıştırma saatleri için Burgu ve Parmak Peynir Ofislerde atıştırmalık olarak bol kalorili ürünlerin yerine doyurucu, sağlıklı, lezzetli ürünlerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, bu ürünlere örnek olarak hem kahvaltıda hem de atıştırmalık olarak yenebilen peyniri gösterdi. Kişilerin peyniri yalnızca kahvaltıda değil ana yemek ve atıştırmalık olarak da yiyebileceklerini ifade eden Garipağaoğlu, yağ oranı azaltılmış, tuz oranı düşük olan Burgu, Sürmeli ve Parmak Peynir ile ofis çalışanlarının kendilerine birbirinden lezzetli menüler hazırlayabileceklerini sözlerine ekledi.
SAĞLIKLI LOR MURATBEY'den
En lezzetli peynir markası olarak bilinen Muratbey, lor peyniri kategorisinde de bu iddiasını gerçekleştirdi. MURATBEY, Uşak'taki tesislerinde,Türkiye'de "0 zararlı bakteri"si olan lor peynirini üretti. Üstelik lezzet faktörünü de göz ardı etmeden... Muratbey lor peyniri, sadece böreklik olarak kullanılmayan, kahvaltı soframızın, aperatif yemeklerimizin de vazgeçilmesi olacak lezzette. Bir değişle "yenilebilir" hem lezzetli lor hemde "sıfır zararlı bakteri"li olarak raflarda ve stoklarımızda.
Okul çağındaki çocuklarda sağlıklı beslenmenin altın anahtarı: Peynir
Yenilikçi ürünleri ile peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren Muratbey, okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesi için peynir tüketmelerini öneriyor.
MURATBEY, ARAPLARLA 3 MİLYON DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI KURDU
Türkiye’ye ‘inovatif peynir’ tanımını yerleştiren Muratbey Peynirleri farklı, sağlıklı ve doğal 250 çeşit peyniriyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) 21-23 Kasım 2011’de gerçekleşen SIAL Middle East 2011 Fuarı’na katıldı. İki yılda bir düzenlenen gıda ve gıda işletme teknolojisi alanındaki firmaların yer aldığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın organize ettiği fuarda Muratbey’in yaptığı iş görüşmeleri hızlı sonuç verdi. Fuarda Muratbey Bahreyn, Katar ve BAE’ne bayilikler vererek 3 milyon dolarlık iş bağlantısı sağladı. Muratbey, böylece ithal peynirlerin daha fazla tüketildiği bu pazarda raflara giren 3’üncü Türk markası oldu. İhracatlarının önemli bir kısmını başta BAE olmak üzere Ortadoğu ülkelerine gerçekleştirdiklerini söyleyen Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, “Değişik yörelerin peynirlerinin yanısıra 77 çeşidiyle dünyada bir ilk olan yüzde 100 yerli üretim Muratbey Naturena serisi ürünlerimizle fuarda inovatif ürünler arasında ilk 10’a kaldık ve finale kalan tek Türk markası olduk. Ayrıca gördüğümüz yoğun ilgi üzerine Ortadoğu’nun en büyük gıda fuarı Gulfood’a da katılma kararı aldık” dedi. Türkiye’nin yerli ve alanında tek inovatif peynir üreticisi Muratbey, İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Abu Dhabi Emirliği’nde 21-23 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşen SIAL Middle East 2011’e katıldı. İki yılda bir düzenlenen fuarda Türkiye Milli Standı içinde yer alan Muratbey, gıda teknolojilerinin ön plana çıktığı fuarda inovatif peynirleriyle Arap işadamlarının karşısına çıktı, yeni ve benzersiz serisi Naturena ‘ları tanıttı . Ortadoğu’nun en büyük gıda fuarı Gulfood’a da katılacağız İhracatlarının önemli bir kısmını başta BAE olmak üzere Ortadoğu ülkelerine gerçekleştirdiklerini söyleyen Muratbey Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Erol, “Fuarda 3 milyon dolarlık iş bağlantısı yaptık. Bahreyn, Katar ve BAE’ye bayilikler verdik. Daha çok ithal ürünlerin tüketildiği Ortadoğu pazarında sektörel olarak 3’üncü büyük Türk markası olarak yer aldık. 77 çeşidiyle dünyada bir ilk olan yüzde 100 yerli üretim Muratbey Naturena serisi ürünlerimizle fuarda inovatif ürünler arasında ilk 10’a kaldık ve finale kalan tek Türk markası olduk. Yılda ortalama 10 milyon dolar olan ihracatımızın önemli bir kısmını başta BAE olmak üzere Ortadoğu ülkelerine gerçekleştiriyoruz, bu fuarda gördüğümüz ilgi üzerine 19-22 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan Ortadoğu’nun en büyük gıda fuarı Gulfood’da da yer almaya karar verdik ” dedi. İnovatif ürünler içinde finale kalan tek Türk markası olduk Fuarda Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve diğer Arap ülkelerinden yetkililerle görüşme yapıldığını belirten Erol, distribütör ve market sahipleriyle tanışıldığını aktardı. Türk ürünlerine çok yoğun ilgi gösterildiğini dile getiren Erol, Naturena markalı inovatif çeşitlerinin ve Muratbey’in yöresel peynirlerinin ön plana çıktığını belirtti. Muratbey’in standına çok fazla talep ve ilgi olduğunu aktaran Hamit Erol, Türkiye’nin Abu Dabi büyükelçisi Vural Altay’ın da standı ziyaret ettiğini bildirdi. Erol, “Fuarda inovatif ürünler arasında ilk 10’a kaldık. Finale kalan tek Türk markası olarak plaket aldık. Türk peynirlerini çok seven Araplarla bir araya gelmek mutluluk vericiydi. Özellikle 1,5 yıl önce piyasaya sunduğumuz 77 çeşitlik Naturena serisi büyük ilgi görüyor. Naturena serisinde fesleğenli, çörek otlu, domatesli, fıstıklı, barbekülü, tane karabiberli, tane hardallı, heliz otlu, nako cips baharlı gibi zengin ve benzersiz alternatiflerle farklı damak zevklerine hitap ederken üçgen, parmak, tel, küp, dilimli ve krem formlarımızla da sofralara enfes teklifler sunuyoruz ” şeklinde konuştu. Muratbey 2012’ye 50’ye yakın yeni çeşitle girecek Muratbey’in BAE’den sonra en çok Suudi Arabistan, Irak, Katar, Bahreyn, Suriye, Mısır ve ABD’ye ihracat yaptığını belirten Hamit Erol, Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırladıkları peynirlerle yeni pazarlara da açılacaklarını kaydetti. Son 2,5 yılda Ar-Ge ve üretim tesislerine 10 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade eden Erol, tasarlanan yeni peynirlerle 250 olan ürün sayısını yaklaşık olarak 300’e çıkartmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Muratbey Hakkında Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan ve 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinin günlük 700 ton civarında süt işleme kapasitesi bulunuyor. Ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri ve distribütörleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. HACCP, TSE Uygunluk, BRC belgelerine, ISO 9001:2008 ve ISO 22000 kalite sistemlerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlanıyor. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutuluyor Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkilerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya'da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250 ‘ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranıyor. Sürekli farklılık arayan ve benzersiz işlere imza atan marka, bugün Naturena markasıyla patenti kendisine ait olan birçok peynir çeşidine sahip olmanın ötesinde bu peynirlerin üretildiği ve yine patenti kendisine ait birçok inovatif üretim sistemine ve teknolojisine de sahiptir. Ar-Ge ‘ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan, Azerbaycan gibi birçok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
NATURENA DİLİMLİ PEYNİRLERLE ÇEŞNİLİ TOST VE SANDVİÇLER HEM DAHA PRATİK HEM DAHA LEZZETLİ
İnovatif peynir üreticisi Muratbey, dilimli peynir ile zenginleştirdiği Naturena serisi ile peyniri günün her saatinde tüketilebilecek bir besin olarak sunmaya devam ediyor. Muratbey Naturena Dilimli Peynirleri ile hazırlayacağınız tost ve sandviçler tüm öğünlerinizi ve atıştırmalıklarınızı daha lezzetli, daha pratik ve daha keyifli yapıyor. Sabah işe ya da okula giderken kahvaltı yapmaya vakit bulamayanlar için de Muratbey Naturena Dilimli Peynirli tost ve sandviçler sağlıklı, lezzetli ve pratik bir alternatif oluşturuyor. Muratbey Peynirleri, özellikle sandviç ve tost yapımında pratik olan dilimli peyniri Naturena markasıyla baharatlar ve çeşniler katarak renklendirdi. Dilimli peynirler fesleğenli, domatesli, çörek otlu, sucuk baharlı, barbekülü, tane karabiberli ve tane hardallı peynir sevenler için peresta, herban, sudo, fesdo, fessita çeşitleriyle sunuluyor. Kahvaltı yapmaya vakti olmayanlara ve gün içinde pratik atıştırmalık yiyeceklere ihtiyacı olan kişilere sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunan Naturena dilimleri, çocuklarına beslenme çantası hazırlayan annelerin de tercihi oluyor. Dilimlenerek tüketiciler için kullanması kolay ve pratik hale getirilen Naturena dilimli peynirlerinin 100 gramında enerji değeri 322,64 kilo kalori, protein 27,40 gram, kalsiyum 700 miligram, fosfor 650 miligram, karbonhidrat 1,51 gram, yağ 23, gram şeklinde bulunuyor. Naturena dilimli peynirler, Türk Gıda Kodeksi’ne (TGK) göre bir yetişkinin günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 90’ını karşılıyor. Naturena, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Belgelerine sahip tesislerde üretiliyor. 7 bini aşkın noktada var Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan 300 kişilik istihdam sağlayan ve günde 700 ton civarında süt işleme kapasitesindeki tesiste üretilen ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. 10 ülkeye inovatif peynir satıyor Ar-Ge’ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde ediyor. ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan, Azerbeycan gibi bir çok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
MURATBEY NATURENA İLE TEL PEYNİRE RENK GELDİ
Peynir devrimi hareketini başlatan Muratbey, Naturena serisinde yer alan inovatif ürünleriyle yeni peynir segmentini tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Muratbey Peynirleri’nin taze kaşar peynirinden sonra en çok satan ikinci ürünü olan tel peyniri, firmanın ikinci markası olan Naturena serisinde de yerini aldı. Kadınların özellikle yemeklerde, salatalarda ve hamur işi yapımında kullandığı tel peynirini Naturena çatısı altında renklendiren Muratbey, bu peyniri domatesli, fesleğenli, sucuk baharatlı, karabiberli, hardallı, fıstıklı, çörek otlu olarak sunuyor. Böylece Naturena tel peyniri, gençlerin ve çocukların da seveceği bir forma getirildi. İnovatif peynir üreticisi Muratbey, 1 yıl önce piyasaya sunduğu ve Türk Gıda Kodeksi’ne göre yeni bir peynir segmenti oluşturan Naturena serisine bir süre önce tel peynirini de ekledi. Muratbey Peynirleri’nin taze kaşarından sonra en çok satan ikinci ürünü olan tel peyniri, Naturena serisi ile peynirde değişik tatları sevenler için tamamen doğal baharatlarla renklenip, lezzetlenerek tüketiciye sunuldu. Tel tel ayrılabildiği için güzel bir benzetme olarak ‘Tel Peyniri’ adını alan bu peyniri, Naturena serisiyle birlikte domatesli, fesleğenli, sucuk baharatlı, karabiberli, hardallı, fıstıklı, çörek otlu olarak tüketiciye sunan Muratbey, tüketicilerden tam not aldı. Naturena tel peynirinin farklı baharatlarla oluşturulmuş Fesdo, Sudo, Nado, Fesita, Herban, Peyzen, Fido, Peresta, Fesa ve Pena isimli çeşitleri bulunuyor. Yemek yapımında kadınların tercihi Hafif tuzlu ve yemeklerde de kullanılmaya uygun bir yapıya sahip olan Naturena tel peynirler hanımların börek, omlet, tatlı ve salata çeşitlerinde ilk tercihi haline geldi. Naturena tel peynirinin 100 gramında enerji değeri 325,94 kilo kalori, protein 27,95 gram, kalsiyum 700 miligram, fosfor 650 miligram, karbonhidrat 0,66 gram, yağ 23,5 gram şeklinde bulunuyor. Naturena tel peyniri, Türk Gıda Kodeksi’ne (TGK) göre yetişkin bir kişinin günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 90’ını karşılıyor. Naturena, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Belgelerine sahip tesislerde üretiliyor. 7 bini aşkın noktada var Yarım yüzyılı aşkın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan 300 kişilik istihdam sağlayan ve günde 700 ton civarında süt işleme kapasitesindeki tesiste üretilen ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor. 10 ülkeye inovatif peynir satıyor Ar-Ge’ye büyük önem veren ve inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesi yoluyla ticari getiri avantajı sağlayan Muratbey, dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile ülkemiz adına da başarılar elde ediyor. ABD, S.Arabistan, Irak, Bahreyn, Kuveyt, Katar, K.K.T.C, Mısır, Türkmenistan, Azerbeycan gibi bir çok ülkeye ihracat da yapan Muratbey, pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer alıyor.
PEYNİR DEVRİMCİSİ MURATBEY’İN SÜZME YOĞURDU ÇIKTI!
Son dönemde Naturena serisi ile tüketicinin damak zevkine hitap eden peynir devrimcisi Muratbey, süzme yoğurdunu piyasaya sürdü. Sadece pastorize inek sütü ve yoğurt kültürü kullanılarak üretilen doğal ve lezzetli Muratbey süzme yoğurdu, 500 gramlık şık ambalajında market raflarında yerini aldı. Türkiye’nin önde gelen peynir üreticisi Muratbey, süzme yoğurt üretti. Son 1 yıldır inovatif peynirlerinin yer aldığı Naturena serisi ile gündemde olan Muratbey, ürettiği peynirlerin yanına bir de süzme yoğurt ekledi. 500 gramlık ambalajlarında market raflarında yerini alan Muratbey süzme yoğurt, artık Muratbey’in 250 çeşitlik peynir ailesinin kardeş ürünü oldu. Daha yoğun lezzeti ve koyu kıvamı ile mutfaklarımızın geleneksel ürünlerinden olan süzme yoğurt, Muratbey tarafından yüzde 100 doğal olarak üretiliyor. Peynir ve tereyağı dışında üretilen ilk farklı ürün olan süzme yoğurt haricinde başka bir kategoriye girmeyi düşünmeyen firma, ana uzmanlık konusu peynire ek olarak tüketicilerden ve satış noktalarından gelen yoğun talep üzerine süzme yoğurdu da üreterek piyasaya sunduğunu bildirdi. Yarım yüzyıla yakın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey’in, 12 bin metrekare kapalı alanı bulunan 300 kişilik istihdam sağlayan tesisinde günde 700 ton civarında süt işlenerek üretilen ürünler, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa bölge müdürlükleri aracılığıyla Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya ulaştırılıyor.”