Sayfa Görseli

Peynir ve Sağlık

ÇOCUKLARDA DİKKAT DAĞINIKLIĞINA ÇÖZÜM; EĞLENCELİ PEYNİRLER!

Kalsiyum tüketimi kemik gelişiminin yanında zihin gelişimi için de oldukça önemli. A,C,D,K ve yoğun A vitamini içeren adeta vitamin dopingi peynir, okul çağındaki çocukların fiziksel gelişiminin yanında zihinsel gelişimlerinde de olmazsa olmaz bir rol üstleniyor.

Eğer “çocuğumda dikkat eksikliği var, derslerine yoğunlaşamıyor” diyorsanız kalsiyum tüketimini gözden geçirmeniz gerekebilir.

Modern bilimin yaptığı araştırmalar peynirin sinir sistemi ve zeka üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya koydu. İçeriğindeki triptofan ile stresi düşürücü özelliğinin bulunan peynir, sinirlerin rahatlamasına yardımcı olduğu  gibi içerdiği amino asitler yardımıyla da uyku sorunlarının ortadan kalkmasını sağlıyor. Bütün bunların dışında peynirin bol miktarda çinko, potasyum, fosfor ve selenyum içermesi de zihin sağlığının korunmasına ve dikkat dağınıklığının önlenmesine de ciddi anlamda katkıda bulunuyor. A, C,D, E ve K vitaminleri içeren ve A vitamini açısından zenginliğe sahip olan peynir, organizmanın sağlığı için hayati önem taşıyan B12 ve B6 vitaminleri de içeriğinde barındırıyor. Bunun yanında tiamin, riboflavin, niasin, folat, pantotenik asit ve kolin de içeren peynir kısacası çocuğun zeka gelişiminde olmazsa olmaz bir besin görevi üstleniyor.

Zeki çocuklar için “Zeka küpü peynir”

Muratbey peynirlerinin sağlıklı beslenme uzmanları özellikle okul döneminde çocuklarda yaşanan kahvaltı problemine çözüm olabilecek öneriler getiriyor. Peynirin zekâ gelişimindeki öneminin altını çizen Muratbey, çocukların kahvaltı saatini keyfe dönüştürecek, vitamin yönünden zengin içerikli ve yapısal formuyla burgu peyniri hayata geçirdi. Uzmanlar, günün her saatinde çocukların peynir tüketebileceğinin altını çiziyor. Burgu peynir; az tuzlu oluşu, doğallığı ve benzersiz lezzetiyle damak zevkine düşkün yetişkinlerin, besleyici değerleri ve eğlenceli formuyla da çocukların