Sayfa Görseli

Hikayemiz

HABERLER

19

Temmuz

2017

New York Summer Fancy Food Fuarı’nda Muratbey rüzgarı esti

ABD’nin New York şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarlarından “Summer Fancy Food Show”a katılan Muratbey, yenilikçi ve lezzetli ürünleri ile gövde gösterisi yaptı. Muratbey, ürünlerinin tanıtımının yanı sıra birçok iş bağlantısına da zemin hazırladı.

Dünya pazarlarına sunduğu lezzetleriyle Türkiye adına önemli başarılara imza atan Muratbey, ABD’nin New York şehrinde 63’üncüsü düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarlarından “Summer Fancy Food Show”a katıldı. Bu yıl fuarda ikinci kez yer alan Muratbey, yenilikçi ve lezzetli ürünlerini alıcılarla buluşturdu.

Muratbey fuarda, dünyanın önde gelen araştırma şirketi ICERTIAS tarafından QUDAL - Kalitede 1 Numara Madalyası’na layık görülen Muratbey Taze Kaşar Peyniri, dünyada ilk ve tek olan inovatif ürünü Burgu, yeni ürünü Topi ile diğer lezzetlerinin tanıtımını yaptı. Muratbey’ın standı yoğun ilgi görürken ziyaretçiler, dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan Burgu Peynirini de tatma fırsatını yakaladılar. Az tuzlu, doğal, besleyici değerlere sahip ve eğlenceli bir formu bulunan Burgu, ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Yaklaşık olarak 15 ülkeye peynir ihracatı yapan Muratbey, fuarda birçok iş bağlantısının da altyapısını oluşturdu.

Türkiye ve uluslararası alanda birçok ödülün sahibi olan Muratbey, bu yıl üçüncüsü düzenlenen A.L.F.A. Awards’ta süt ve süt ürünleri kategorisinde “Müşteri deneyimini en iyi yöneten marka” ödülünü kazanmıştı.

Yarım yüzyıldır, geleneksel tat ve dokusunu koruyarak, peyniri geleceğin teknolojisiyle buluşturan inovasyon ödüllü Muratbey, keyifli ve lezzetli peynirlerini dünya sofralarına sunuyor. AB ülkeleri, ABD, Rusya, Kuveyt, Ürdün, BAE, Fas gibi 60’a yakın ülkede tescilli Muratbey Markası, Turquality Marka Destek Programı'na kabul edilen sayılı firmalar arasında yer alıyor.