Sayfa Görseli

Hikayemiz

HABERLER

10

Ağustos

2017

Peynirde inovasyon başarısı Makine Ar-Ge Merkezi ile taçlandı

Tecrübesiyle peynirin Türkiye'deki gelişimine yön veren Muratbey, Makine Ar-Ge Merkezi için Sanayi Bakanlığı’ndan onay aldı. Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketi oldu.

Yenilikçi ürünleriyle peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren Muratbey’in Makine Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından akredite edildi ve “Ar-Ge Merkezi Belgesi” verildi.

Merkez, aynı zamanda Uşak ilinin de ilk Ar-Ge Merkezi oldu. Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketi oldu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey yenilikçi bir firma ve sektöre inovatif ürünler kazandırmak amacıyla önemli Ar-Ge yatırımları gerçekleştiriyor. Bu merkezin öncelikli amacı yenilikçi, benzersiz ürünler geliştirmek, bunun yanında üretim yöntemlerinde de yenilik yaparak, ürün kalite ve standardını yükseltmek, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürerek sürdürülebilir bir dünya için katkı vermektir. Dolayısıyla yurtiçi ve yurtdışı tüm pazarlarımızda rekabet avantajı yaratmaktır. Geleceğin Muratbey’i için bu tarz ileri teknolojik çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

Muratbey’in tesislerinde kullandığı birçok yazılım, üretim ekipmanı ve makine, Türk mühendisleri tarafından tasarlanıyor ve üretiliyor.