Sayfa Görseli

Hikayemiz

HABERLER

1

Ocak

2020

TÜRK PEYNİRLERİNİ DÜNYANIN EN UZAK KÖŞESİNE ULAŞTIRMAYI HEDEFLEYEN MURATBEY’İN İNOVATİF PEYNİRLERİ 4 KITADA SOFRALARDA!

İnovatif çalışmalarına her yıl yenilerini ekleyen Muratbey, Uşak’ta bulunan Ar-Ge Merkezleri ve inovasyona yaptığı yatırımlarla Türkiye’de olduğu kadar dünyada da fark yaratan peynirleriyle öne çıkıyor. 2018 yılını ihracat yılı ilan ederek, bu tarihten beri yurtdışı çalışmalarına ağırlık veren firma, bugün ABD’den Avrupa Birliği ülkelerine, Orta Doğu’dan Güney Kore’ye, 4 kıtaya peynirlerini ihraç ediyor.

Devamı

2

Aralık

2019

MURATBEY’E EN ÜST SEVİYE GLOBAL GIDA GÜVENLİĞİ SERTİFİKASI

Uluslararası standartlarda ve kalitede ürettiği inovatif peynirlerini dünya sofralarıyla buluşturan Muratbey’in Uşak’taki fabrikasının BRC Global Gıda Güvenliği Sertifikası en üst seviyeye yükseltildi. Dünya çapında en prestijli sertifikalardan biri kabul edilen ve Türkiye’de sayılı firmada bulunan AA Grade BRC sertifikasına sahip olan Muratbey, bu sertifikayla dünya pazarlarındaki konumunu da bir üst seviyeye taşıdı.

Devamı

17

Kasım

2019

MURATBEY İLE SÜT DEĞERLENİYOR KADIN GÜÇLENİYOR MURATBEY’İN “SÜT PERİLERİ” PEYNİRE VE EKONOMİYE DEĞER KATIYOR

Yenilikçi peynirleriyle olduğu kadar kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da Türkiye’ye değer katan Muratbey’in kadın süt üreticilerini ve süt sektörünü desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Peynire Değer Katan Kadınlar Projesi” devam ediyor. 2018 yılında Uşak’ta başlayan proje kapsamında “Muratbey’in süt perileri” hayvan sağlığından sütte kaliteyi artırma tekniklerine, kadın sağlığından beslenmeye, pek çok alanda kapsamlı eğitimler aldı. Günümüz rekabetçi koşullarında süt üreticilerini desteklemek, kadınların sektördeki varlığını kuvvetlendirmek ve ekonomik açıdan güçlenmesine katkı sağlamak hedefiyle devam eden proje ile daha çok üretici kadına ulaşılması planlanıyor.

Devamı

15

Ekim

2019

MURATBEY’İN ‘ZEKA GELİŞTİREN’ OYUNU MİSTO GAME 6 DİLDE DÜNYA ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYOR ‘ZEKA GELİŞTİREN’ MİSTO GAME’İ ÇOCUKLAR KADAR EBEVEYNLER DE SEVDİ

İnovatif çalışmalarıyla sektörde öne çıkan Muratbey’in çocukların zeka gelişimlerine katkı sağlamak için geliştirdiği Misto Game, tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark işbirliği ile alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan Misto Game, gördüğü ilgi nedeniyle Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Flemenkçe dil seçenekleri ile de dünya çocuklarıyla buluşuyor.

Devamı

20

Haziran

2018

Muratbey, Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri 2018’de en iyi peynir ödülünü aldı

Burgu peynirine dünya çapında birincilik ödülü Türkiye’nin ve dünyanın peynir anlayışını değiştiren Muratbey, “Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri 2018”den birincilik ödülü ile döndü. 12. kez düzenlenen ve süt ürünleri endüstrisindeki en başarılı ürünlerin değerlendirildiği yarışmada Muratbey, kendi buluşu olan Burgu peyniri ile dünya çapındaki firmaların arasından sıyrılarak “En iyi Peynir” ödülünün sahibi oldu.

Devamı