Sayfa Görseli

Hikayemiz

HABERLER

11

Mayıs

2024

Muratbey’in 2023’teki ihracat başarısı tescillendi

Muratbey’in 5 kıtadaki ihracat performansı ödüllendirildi. Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, 2023 yılında en çok ihracat yapan şirketler arasında yer alarak ödüllendirildi.

Devamı

9

Ocak

2024

Avrupa Muratbey peynirlerini çok sevdi

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, Avrupa’da yeni marketlerle anlaşarak 300’ü aşkın ürün çeşidinin bölgedeki sayısal dağıtımını arttırıyor. Almanya pazarında da iletişim çalışmalarını hızlandıran Muratbey, seçkin ürünlerini Berlin’de açık hava mecralarında da tanıtıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol; "2018 yılından bu yana AB ülkelerine peynir ihracatını başarıyla sürdürüyoruz. Peynir ülkeleri olarak bilinen Almanya, Hollanda, Fransa gibi ülkelerde Muratbey markamızla Türk peynirlerinin ilgi görmesi bizi de son derece gururlandırıyor” dedi.

Devamı

28

Eylül

2023

Kaynaklarımızı daha verimli kullanarak gıda kaybı ve israfın önüne geçebiliriz

Sürdürülebilir Gıda Platformu çatısı altında Sorumlu Tüketim ve Sağlıklı Beslenme Grubu Eş Başkanı olarak faaliyetlerini yürüten Muratbey; gıda kaybı ve israfın önlenmesine yönelik çalışmalarıyla toplumsal farkındalığa önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “BM verilerine göre; Türkiye’de her yıl 7.7 milyon tondan fazla gıda israf edilirken, her yıl kişi başına 93 kilogram yiyecek çöpe atılıyor. Muratbey olarak öncelikli hedefimiz, tüketicinin doğru bilgi edinmesini ve bilinçlenmesini sağlamak adına çalışmak” diye konuştu.

Devamı

31

Ocak

2023

Muratbey ile Sofranıza Sağlık Güneşi Doğuyor

İnovatif, sağlıklı ve lezzetli peynir çeşitleriyle Türkiye’de özel peynirler kategorisine liderlik eden Muratbey, D vitamini ile zenginleştirilmiş, prebiyotik ve aynı zamanda serum ( whey ) protein içeren ilk sürülebilir peynir Muratbey Plus Kaymaklı ile sofralar için eşsiz bir lezzet sunuyor.

Devamı

31

Mart

2021

İNOVASYON VE KALİTE TÜRK PEYNİRLERİNİ DÜNYAYA TAŞIYOR

Sektörün yenilikçi lideri Muratbey, ülke ekonomisine olan katkısını her geçen gün artırıyor. İnovasyon ve kaliteyi odak noktasına alan Muratbey son 3 ayda Çin, Azerbaycan, İsveç ve Kosova’yı da ihracat ağına kattı.

Devamı