Sayfa Görseli

Hikayemiz

SOSYAL SORUMLULUK

Yenilikçi ürünleri ile sofralara lezzet katan Muratbey, hayata geçirdiği projeler ile de topluma faydalı çalışmalar gerçekleştiriyor. Muratbey ülkemizde, eğitime, sağlığa, çevreye, değerlerimize ve gelecek nesillere sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunuyor.

Peynire Değer Katan Kadınlar
Kadınların çalışma hayatında etkinliğinin artırılmasına ve kadının ekonomik özgürlüğünün gerekliliğine inanan Muratbey, ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için kadın çalışanlara ve kadın üreticilere ihtiyaç olduğunu savunuyor. Bu hedefler kapsamında Muratbey, kadın süt üreticilerini desteklemek için Peynire Değer Katan Kadınlar Projesi’ni hayata geçirdi. Peynir üreticilerinin en önemli paydaşları olan süt üreticileri, sütün lezzeti ve kalitesine doğrudan etki ediyor.  Peynirin doğallığının ve kalitesinin iyi sütten geldiği gerçeği ile Muratbey, kaliteli süt üretimini sağlamak üzere kadın üreticilere yönelik eğitim projeleri gerçekleştiriyor. Çünkü süt üreticilerinin tecrübesi, bilgi düzeyleri, iş yapış şekilleri sütü etkileyen önemli faktörlerin başında geliyor.

Peynire Değer Katan Kadınlar projesi ile Muratbey; Uşak ve çevre illerdeki kadın süt üreticileri için gerçekleştirilen eğitimlerde; Kaliteli Süt Üretimi ve Sağım Hijyeni, Hayvan Sağlığı ve Bakımı, Sağlıklı Beslenme ve Spor, Osteoporoz ve Kadın Sağlığı konularında eğitimler veriliyor.

Projenin kadınların yanı sıra topluma ve ülke ekonomisine de faydaları bulunuyor. İçeriği zengin, kaliteli sütler toplum sağlığına fayda sağlıyor, hammaddesi olduğu peynirin lezzetini artırıyor. Öte yandan kaliteli hammadde üretimde verimlilik ve enerji tasarrufu sağlıyor. Kazanan sektör, ülkemiz, doğa ve kadınlarımız oluyor.

Kadın Sağlığı Bilinçlendirme Çalışmaları

Muratbey, kuruluşundan bu yana kadınlara yönelik sosyal projelere daima destek oluyor. Osteoporoz, menopoz, hamilelik dönemi, diş sağlığı, kemik gelişimi gibi kadın sağlığını etkileyen konularda kalsiyumun ve peynirin önemini anlatmak üzere seminerler düzenliyor. Üniversiteler ve akademisyenlerle birlikte yürüttüğü projelerle farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor.

Muratbey ile Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar

Kurum içi gönüllülük projeleri ile de topluma fayda sağlamayı hedefleyen Muratbey, çocukların zihinsel  ve kültürel gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor.  Türkiye’nin dört bir yanında çocukların eğitimine destek olmayı hedefleyen Muratbey, “Muratbey ile Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesiyle kitaba ihtiyacı olan çocuklara, okullara ulaşıyor.

Peynire zekâ kattık diyerek çocuklara peynir yemeyi sevdiren Muratbey, sağlıklı ve zeki nesiller için eğitim projeleri de geliştiriyor. Muratbey, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen ve uzmanlar tarafından çocukların zihinsel gelişimine katkı sağladığı açıklanan Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’nın Türkiye’de daha fazla çocuğa öğretilmesi sorumluluğunu üstlendi. Proje kapsamında okullara mangala setleri dağıtıldı, öğretmenlere seminerler verildi ve çocuklara turnuvalar düzenlendi. Okullar arası gerçekleştirilen turnuvalarda bini aşkın çocuk mangala ile tanıştı.

Muratbey’den Sağlık Çalışanlarımıza Destek

Muratbey Covit-19 salgınıyla mücadele edilen zor dönemde inanılmaz bir özveriyle çalışan sağlık çalışanlarını yalnız bırakmadı. Koronavirüs ile mücadelede halk sağlığını korumak için diğer tüm sağlık çalışanlarımız gibi büyük fedakârlık örneği sergileyen Arnavutköy Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına, Muratbey’den anlamlı bir destek geldi.

Türkiye’ye ve topluma duyduğu sorumluluğun bir gereği olarak,  pek çok proje hayata geçiren Muratbey, Koronavirüs salgınıyla mücadele eden Arnavutköy Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarını da yalnız bırakmadı. Muratbey, hastanedeki mesailerinin ardından, ailelerine hastalık bulaştırmamak için geçici bir süre Bolluca Çocuk Köyü’nde konaklayan Arnavutköy Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına, Muratbey Plus D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirleriyle destek verdi. Muratbey Plus ürünleri, hastane çalışanlarının Bolluca Çocuk Köyü’nde geçirdikleri kısıtlı zamanlarda sağlıklı beslenebilmeleri ve bağışıklıklarının güçlü kalması için özellikle seçildi. Bolluca’da kalan sağlık çalışanları, burada geçirdikleri zamanlarda, Muratbey Plus ürünlerini kahvaltı dahil tüm öğünlerinde tüketebildi.

Çocuk hasta ve yakınları da unutulmadı

Bolluca’da gerçekleştirilen çalışmanın ardından, İstanbul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’ndeki sağlık çalışanlarından da gelen destek talebi, Muratbey tarafından hızla karşılandı. Onkoloji Bölümü’nde tedavi gören çocukların yanı sıra aynı bölümdeki sağlık çalışanları, anneler ve öğretmenlerden gelen erzak isteği de karşılıksız bırakılmadı. Muratbey bu kapsamda, içinde çocukların bağışıklığını artıracak D vitamini ile zenginleştirilmiş Misto çocuk peynirlerinin yanı sıra yine D vitaminli Taze Kaşar Plus, Taze Peynir Plus ve Burgu Plus çeşitlerinin de yer aldığı ürün paketlerini teslim etti.

Toplum faydasına yönelik çalışmalar devam edecek

Muratbey, Türkiye’nin en sevdiği peynir markalarından biri olmanın yanı sıra toplumsal problemlere duyarlı bir firma olma sorumluluğu ile sağlıklı beslenmenin topluma anlatılması için çalışmalar yürütüyor. Tüm üretim ve iletişim süreçlerinde beslenme ve gıda uzmanları ile iş birliği yapan Muratbey, toplumun sağlıklı atıştırmalıklarla buluşmasına katkıda bulunuyor. Kadın sağlığı, çocuk gelişimi, beslenme alışkanlıkları gibi konularda düzenlediği eğitim toplantılarında, farklı hedef kitleleri uzman akademisyenlerle, dijital ve geleneksel medyanın etkin isimleri ile bir araya getiriyor.

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı spor alanında 2015 yılı itibariyle uzun süre Türkiye Basketbol Süper Ligi takımı olan Uşak Basketbol Takımı’nın ana sponsorluğunu üstlenmiş olan Muratbey, Uşak İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü ile de destek projeleri yürüttü.

Muratbey; kadın, sağlık, çocuk ve eğitim alanında sunduğu burslarla ve sponsorluklarla çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerine katkı sunmaya, yaratıcı ve yenilikçi sosyal projeleri destekleyerek toplumsal faydayı yukarılara taşımaya devam edecek.