Sayfa Görseli

Hikayemiz

TEKNOLOJİMİZ

Tecrübesiyle peynirin Türkiye'deki gelişimine yön veren Muratbey, Ar-Ge çalışmalarını daha aktif ve etkili bir şekilde yürütmek amacıyla Üretim Teknolojileri Ar-Ge Merkezi’ni faaliyete geçirmiştir. Merkez, 2017 Ağustos ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay almıştır. Muratbey, bu başarıyı süt ve süt ürünleri sektöründe elde eden Türkiye’nin üçüncü şirketidir. Muratbey bugün Ürün Ar- Ge merkezi ve Üretim Teknolojileri Ar-Ge Merkezi olmak üzere 2 akredite Ar-Ge merkezine sahiptir.

Aynı zamanda Uşak ilinin de ilk Ar-Ge Merkezi olan Muratbey Ar-Ge Merkezleri; sağlıklı koşullarda yenilikçi, benzersiz ürünler geliştirmek, bunun yanında üretim yöntemlerinde de yenilik yaparak, ürün kalite ve standardını yükseltmek, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürerek sürdürülebilir bir dünya için katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Muratbey’in tesislerinde kullandığı birçok yazılım, üretim ekipmanı ve makine, Türk mühendisleri tarafından tasarlanıp üretilmektedir.

BRC, HACCP, TSE Uygunluk, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgelerine de sahip olan Muratbey yeşil üretim kriterlerine uygun olarak üretimini gerçekleştirmektedir.  150 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutulmaktadır. 300’ün üzerinde çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranmaktadır