Sayfa Görseli

Hikayemiz

İNOVASYON

Türkiye’de peynir ve peynir tüketimi anlayışını başlı başına değiştirmeyi amaçlayarak yola çıkan Muratbey sürdürülebilir başarı için yenilikçi performansını inovatif çalışmalarıyla devam ettiriyor. Peynir devrimi olarak duyurduğu ve dünyada bir ilk olan Naturena serisi ile firma karlılığı ve iş katkısı arasında açık ve pozitif bir ilişki gösterebilen Muratbey, katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir iş tarzı geliştirdi. Tasarımı, lezzeti ve çevre dostu üretim süreçleriyle dünyada eşi olmayan Muratbey Burgu peynir ve Muratbey Sürmeli peynir gibi lezzetlerle peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalık olarak konumlandırdı.

İnovasyonu, üretimden pazarlamaya tüm iş süreçlerinde faaliyetlerinin odak merkezi haline getiren Muratbey, bu çalışmalarının karşılığında ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödülün de sahibi oldu. 2011 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl düzenlediği İnovasyon Ödülleri’nde İş Sonuçları kategorisinde birincilik ödülü aldı.

Tüketici beklentilerini her zaman ön planda tutan Muratbey, inovatif ürün ve üretim süreçleri için 2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından akreditasyonu tamamlanan 2 Ar-Ge merkezini faaliyete geçirmiştir.