Sayfa Görseli

Peynir ve Sağlık

ÇOCUKLARIN BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇÖZÜM: EĞLENCELİ PEYNİRLER

Çocuklar için özel üretilmiş şekil şekil peynir Misto ile onları eğlendirirken sağlıklı beslenmelerini ve bağışıklıklarını güçlendirmelerini desteklemek mümkün. Tuzu azaltılmış ve D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto, çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor.

Salgın hastalıklara karşı çocuklarımızın bağışıklığını desteklemek, çocuklara peyniri sevdirmek için birbirinden sevimli 6 farklı hayvan çeşidiyle sofralara konuk olan Muratbey Misto peynir’in 100 gramında 5 mcg D vitamini bulunuyor. Muratbey Misto 2 yaş üstündeki tüm bireylerin günlük D vitamini gereksiniminin yüzde 33'ünü tek başına karşılıyor. Ayrıca az tuzlu, benzersiz lezzetinin yanı sıra, pandemi döneminde ihtiyaç duyulan ekstra vitamin takviyesini de sağlamış oluyor.

Sadece bağışıklık için değil, kemik gelişimi için de gerekli

Peynir, içerdiği kalsiyum, fosfor, sodyum ve klorid mineralleri nedeniyle özellikle çocuklarda sık görülen diş çürüklerine karşı da koruma sağlar.  Kalsiyuma ilave olarak peynirin mayalanması sırasında oluşan biyolojik aktif peptidler, obezite ve insulin direncine karşı koruyucudur. Biyoaktif peptidler ayrıca antioksidan, antimikrobiyal özellik taşımaktadırlar. Kalsiyum ihtiyacımızın önemli bir kısmını peynirlerden alıyoruz. Ancak kalsiyumu kemiklere yerleştiren de D vitaminidir. Dolayısı ile vücudumuzda D vitamini yetersiz ise kalsiyum görevini yapamaz.  Protein ve kalsiyum deposu peynir, kemik gelişimi için çok değerlidir.

Hem sağlıklı hem eğlenceli

Çocukların günlük olarak alması gereken vitamin ve mineralleri yüksek oranda sağlayan ve aynı zamanda az tuzlu olan Misto’nun 100 gramında 650 mg kalsiyum, 16,5 gram protein ve 5 mcg D vitamini bulunuyor. Bu miktar, çocukların günlük D vitamini ihtiyacının üçte birine denk geliyor. Böylece özellikle güneş ışığından faydalanamadığımız kış aylarında eksikliği yaşanan D vitamini ihtiyacı da keyifli bir şekilde karşılanıyor.  D vitamini eksikliği, kemik ve kas güçsüzlüğüne sebep olur. Bağışıklık sistemi zayıflar. Bunun sonucunda enfeksiyon hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalık ortaya çıkabilir. D vitamini, kemikler başta olmak üzere vücudun genel sağlığı ve iyiliği için hayati öneme sahiptir.